Ekinözü’nde halk ekmek fabrikasının temeline ilk beton döküldü

Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker, 6 Şubat’ta yıkılan halk ekmek fabrikasının yerine yenisinin inşasına başladıklarını söyledi.

Ekinözü’nde halk ekmek fabrikasının temeline ilk beton döküldü
Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Eker, yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından kenti yeniden ayağa kaldırmak için çaba gösterdiklerini bildirdi.

Felaket sonrasında kentte hasar gören alt ve üstyapıdaki onarım ve yenileme çalışmaları için kolları sıvadıklarını dile getiren Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker, “ Deprem felaketi sonrasında ilçemizdeki birçok binayla birlikte belediye hizmet binamız ve halk ekmek fabrikamıza ağır hasarlı raporu verildi. Geçtiğimiz yıl hizmete açtığımız ve sosyal belediyecilik anlayışında önemli bir kazanım olarak gördüğümüz halk ekmek fabrikamızı yeniden yapma kararı aldık. Zemin etüdü ve diğer tüm kontrolleri yaptıktan sonra halk ekmek fabrikamızın temelini attık. İnşallah 60 gün içinde tesisimizi tamamlayıp ekmek üretimine başlamayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Yaralarımızı devlet- millet dayanışması ile sarıyoruz’ diyen Başkan Eker, “Belediye olarak asli görevlerimizi sürdürürken bir yandan da bu tür sosyoekonomik yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Yapılamaz denen ne varsa gerçekleştiriyoruz. Ekinözü halkı her şeyin en iyisini hak ediyor. Ekinözü’müze ve tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.