Depremzede esnaflar konteyner dükkanlarında işbaşı yapacak

Elbistan’da, depremin ardından ticari hayatın canlanması için başlatılan konteyner dükkan kurulumuna 3 caddede devam edilecek.

Depremzede esnaflar konteyner dükkanlarında işbaşı yapacak
Depremzede esnaflar konteyner dükkanlarında işbaşı yapacak
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Kaymakam Vekili (Diyarbakır Vali Yardımcısı) Murat Yıldız, Ahmet Karacabey Caddesi’nde konteyner dükkanların kurulumuna başlandığını belirterek, 3 ayrı caddede esnaflara teslim edileceğini söyledi.

Yüzyılın felaketi sonrasında ticari hayatın devam etmesi ve ekonomik döngünün sağlanması amacıyla Elbistan’da 3 farklı noktada konteyner çarşı projesi hayata geçirildi. Bu çarşılara ek olarak, bazı esnaflar da depremden önceki dükkanlarının bulunduğu yerlere prefabrik işyerleri yaparak faaliyetlerini sürdürmeye başladı. Depremden etkilenen esnaflar için yeni dükkanların ve çarşıların yapılması için Elbistan Kaymakamlığı’nın öncülüğünde ve Elbistan Belediyesi’nin desteği ile yeni konteyner çarşı projeleri hayata geçirildi. Yeni işyerleri için ilk etapta Ahmet Karacabey, Hacı Esat Efendi Caddesi ile eski belediye binası çevresi belirlendi. Esnaflar için ilk konteyner dükkanların kurulumu ise Ahmet Karacabey Caddesi’nden başladı. Elbistan Belediyesi’nce altyapısı hazırlanan konteyner dükkanların cadde üzerine yerleştirilmesi işlemleri sürüyor.

Elbistan Kaymakam Vekili (Diyarbakır Vali Yardımcısı) Murat Yıldız, depremlerden ilçedeki birçok esnafının olumsuz etkilendiği söyledi.

İşyeri zarar gören esnaflar için 3 ayrı konteyner çarşı yapıldığını hatırlatan Yıldız, esnafın yeniden ayağa kaldırılması için ilçede yapılan çalışmaların önemli olduğunu aktardı.

Etaplar halinde 3 caddede daha çarşı kurulumuna başladıklarını dile getiren Yıldız, “İlçemizde esnaflar ve ticari hayatın canlanması için depremden kısa süre sonra kurulan 6 konteyner çarşıya ilave olarak 3 çarşı daha yapmak için kollarımızı sıvadık. Ahmet Karacabey Caddesinde esnaflarımıza dükkan olarak verilecek olan konteynerlerin kurulumuna Elbistan Belediyesi ile birlikte başladık. Elbirliği ile kısa sürede hizmete sunulacak çarşımız şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.