Başkan Özgen, seçim ve Elbistan gündemini değerlendirdi

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, Cumhurbaşkanı Seçimi ve ilçe gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Depremin büyük yıkıma neden olduğu kentte alt ve üstyapı çalışmalarına daha çok ağırlık verilmesini isteyen MYP Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, imar planıyla ilgili çalışmaların da bir an önce bitmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Başkan Özgen, şöyle konuştu:

Deprem geçeli 100 gün oldu. İnsanımız enkaz başında, mezar başında üzüntülü, sancılı, acılı günler geçiriyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Şehrimiz güzel Elbistan’ımız harabe şeklinde duruyor. Yollar toz duman. Caddelerin sıklıkla sulanması lazım. Şehir merkezinde kullanılabilir iki camideki umumi tuvaletler pislikten geçilmiyor. Sayın belediye başkanının buraları rehabilite edip kullanıma açması lazım. Sıcaklar artıyor, ilaçlamanın artması gerekiyor. İmar konusu ise evlere şenlik ve vahim bir durumda. Kimse ne olacağını bilmiyor. İnşallah bir an önce çözüme kavuşur.”

28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur seçimleri için taraflarının, “adalet, Türk bayrağı, vatan ve Gazi Mustafa Kemal diyenler’ olacağını belirten Özgen, “Kavgasız gürültüsüz bir seçim dönemi geçmesinden memnunuz. Yalnız, 14 Mayıs gecesinde davullarla halay çekenler, silah sıkanlar, acılı ve yaslı insanlara saygı göstermeyenler, sizler insanlığın neresindesiniz. Bu, utanç verici bir durum.

Oportünizmin tavan yaptığı bir dönemdeyiz. Yalanlar, iftiralar, çirkef siyaset ve bu çirkefliğe alkış tutanlar, evlatlarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz. İhale kovalayan ilçe başkanları, semizlenen güruhlar, haram-helal çizgisini kaybedenler, milletin cebine el atanlar, 10 liralık mala 100 lira isteyenler ve ahlak düşkünleri ile mahşerde görüşeceğiz.

Pazar günü ikinci tur için sandığa gideceğiz. Adalet diyen, liyakat diyen, Türkiye bayrağı değil Türk bayrağı diyen, vatanım diyen, Gazi Mustafa Kemal diyenlerin yanında olacağız” ifadelerini kullandı.