Çelik Yapı, Elbistan’daki ilk konut teslimatını yaptı

Afşin’de inşaat sektöründe faaliyet gösteren Çelik Yapı, Elbistan’daki hafif çelik ve gaz beton (ytong) kullanarak depreme dayanıklı olarak inşa ettiği ilk konutu teslim etti. 115 metrekarelik proje, Elbistanlı ailenin deprem endişesi taşımadan yaşayabilecekleri yeni yuvaları oldu.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Çelik Yapı firmasının işletmecileri Resul Çelik ve İbrahim Kır, Afşin’le birlikte Elbistan ve çevre ilçelerdeki projelerin teslimatlarını sürdürdüklerini söylediler.

Tamamen isteğe göre projelendirilen yaşam alanlarını birinci sınıf malzeme ve işçilikle inşa ederek tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Çelik ve Kır, “Bize güvenen ve firmamızı tercih eden müşterilerimize teşekkür ediyoruz. Güle güle otursunlar” dediler.

Bölge halkının, deprem ve yangın dayanımı yüksek evlerinde daha güvenli ve huzur içinde yaşayacakları yapılar inşa ettiklerini vurgulayan Resul Çelik ve İbrahim Kır, “Özellikle depremin ardından hafif çelikle yapılan konutlar tercih edilmeye başlandı. Biz de prefabrik yapıların konforunu ve dayanıklılığını en üst seviyeye çıkarma adına hafif çeliğin sağlamlığını gaz betonla (ytong) birleştirerek tamamen isteğe bağlı olarak konut projeleri üretmeye başladık.

Bu sektörde güvenlikten, işçilikten ve malzemeden taviz vermeden inşa ettiğimiz proje ve konutlar, müşterilerimizin Çelik Yapı’yı tercih etmesinde en önemli etken oldu. Çelik Yapı olarak, Afşin’le birlikte diğer ilçelerde yoğun bir taleple karşılaştık. Elbistan’a bağlı Tepebaşı Mahallesi’nde bizi tercih eden bir müşterimize 115 metrekarelik konutunu kısa sürede teslim ettik. Şuanda da siparişini aldığımız 3 adet projemiz için de kolları sıvadık. Tamamen profesyonel ekibimiz, bizleri tercih eden hemşerilerimize depreme ve doğal afetlere dayanıklı, konforlu yaşamın tüm imkanlarını sunan konutlarına kavuşturmak için çalışıyor” ifadelerini kullandılar.

Projelerdeki ana detayları paylaşan Çelik ve Kır, “Konutlarımızın temeli, 50 cm’lik hasır çelik betonla inşa ediyoruz. Çatımızın da ana malzemesi olarak çeliği tercih ediyoruz. Dış mantolama, parke, ıslak zeminler fayans olacak şekilde; mutfak dolapları birinci kalite ahşap kullanıyoruz. Tavan malzememiz de isteğe göre alçıpan ya da plastik lambriden imal ediliyor. İç kapılar Amerikan panel lake, dış kapı ise çeliktir. Elektrik-su tesisatlarını da yine aynı şekilde biz hazırlıyoruz. Kar yükü, yağmur, rüzgar hızı dahil tüm statik hesaplamaların yapıldığı projelerimiz, içinde yaşayacak vatandaşlarımızı doğal afetlerden ve dış etkenlerden en iyi şekilde koruyacak özelliğe sahiptir. Bu projemizin metrekare fiyatı ise 6 bin 500 liradır” şeklinde konuştular.

 Çelik ve Kır, “Güvenli ve huzurlu bir yaşamın kapılarını aralamak isteyen vatandaşlarımız, 0538 939 0041 ve 0507 472 5551 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilirler” ifadelerini kullandılar.