İspir’den sağduyu çağrısı: “Demokrasi şölenine gölge düşmesin”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş 1.sıra Milletvekili Adayı Bülent İspir, 14 Mayıs seçimlerinin demokrasi şöleni şeklinde geçmesi temennisinde bulundu.

Kardeşlik hukuku çerçevesinde bir seçim olması için tüm siyasi partilere, adaylara ve seçmenlere sağduyu çağrısı yapan İspir, hiçbir olumsuz eylemi ve tartışma yaşanmamasının önemine değindi.

BBP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Bülent İspir, yoğun bir seçim kampanyasının sonuna geldiklerini söyledi.

İspir, “Bu süre zarfında Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin gönül coğrafyasına misafir olduk. Kahramanmaraş’ımızın dört bir bucağında gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde yeri geldi ikram ettikleri sıcak çayla içimizi ısıttık yeri geldi değerli hemşerilerimizin ekmeklerini bölüştük. Hiç kimseyi diğerinden ayrı tutmadan; ‘kalplerimiz bir’ diyerek kapılarını çalma gayretinde olduk. Ve millet iradesine başvuracağımız gün geldi çattı. Vatandaşımız 14 Mayıs’ta sandığa gittiğinde kararını verecek. Son sözü aziz milletimiz söyleyecek” dedi.

Siyasi rekabetin, demokrasilerin olmazsa olmazı olduğuna işaret eden İspir, “Biz bu minvalde Cumhur İttifakı çatısı altında ilk defa baraj sıkıntısı yaşamadan seçimlere hazırlandık. Siyasi rekabet, demokrasilerin vazgeçilmezidir. Ama biz, şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun ‘Seçimler kavga aracı olmasın. Sel gider kumu kalır. Bu seçimde gidecek ama siz akraba olarak komşu olarak kalacaksınız’ sözünü bir kez daha hatırlatıyoruz. Kahramanmaraş’ımızda, Elbistan’ımızda; bugüne kadarki huzur ve kardeşlik ortamının seçim gününe de yansıması en büyük dileğimiz. Kardeşlik ve birlik içerisinde, kalp ve gönül kırmadan bu süreci tamamlamak çok önemli. Seçimleri, demokrasi şöleni olarak görmeli ve sağduyuyu asla elden bırakmamalıyız. Her zaman önemsediğimiz hoşgörü ve saygıya, seçim gününde daha çok ihtiyacımız var. Yakışır şekilde seçimi tamamlamak için hepimize görev düşüyor.  Hepimizin ihtiyacı olan da hoşgörü, sağduyu ve daha çok demokrasi vurgusudur. Bizler, milletin vekilliğine talip olduk ve onun iradesine başvurduk. Sandıktan çıkacak sonuç ve milletimizin kararı başımızın tacıdır. Seçimlerin, Elbistan’ımızdan başlayarak Kahramanmaraş’ımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Allah, hakkımızda ne hayırlısı ise onu versin” ifadelerini kullandı.