Sert: “Millet İttifakı’nın zaferine saatler kaldı”

İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Burak Sert, Millet İttifakı olarak 14 Mayıs’taki seçimlerde tarih yazacaklarını söyledi.

Sert: “Millet İttifakı’nın zaferine saatler kaldı”
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti iktidarını eleştiren Sert, en büyük amaçlarının Elbistan’ın il yapılması olduğunu vurgulayarak, “Partimizin ve adaylarımızın Elbistan halkına en büyük sözü budur” dedi.

‘AKP iktidarının sonu gelmiş ve Millet İttifakı büyük bir zafere doğru artık saatleri saymaktadır’ diyen İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Burak Sert, şunları söyledi:

“Seçime günler kala toplumumuzun teveccühü sahada edindiğimiz tecrübeler ve anketler bize göstermektedir ki AKP iktidarının sonu gelmiş millet ittifakı büyük bir zafere doğru artık saatleri saymaktadır. Durumun farkında olan iktidar elindeki bütün kozları kullanmakta fakat çare bulamamakta bu sebeple de öfkeden ne yaptığını bilmemektedir. Mitinglerde taşlamalardan tutun da ilerleyen günler için planlanmış etkinlikler için dahi tehditler savurmakta demokratik bir seçimin önündeki en büyük tehlikenin kendileri olduğunu ve ellerindeki devlet gücünü görmezden gelerek 14 Mayıs seçimlerine darbe diyebilecek kadar hatta sonucu kabul etmeyeceklerini imalarına kadar varan açıklamalar yapmaktadır. Belirtmek isteriz ki korkunun ecele faydası yoktur.”

Sert, “14 Mayıs’ta milletimizle birlikte bu zulme son verecek ve tarih yazacağız. 21 yıldır ülkeyi yöneten zihniyet kendi yarattığı sorunları kendisiyle alakası yokmuş gibi çözüm vaatlerine bulunmaktadır. Halkımızın buna karnı toktur. Elbistan için il vaadi söyle dursun il olma arzusunu dile getirmek isteyen vatandaşlarımızı depremin acısı daha çok tazeyken azarlamaya çalışan bu zihniyetin seçimden sonra da aynı dili kullanarak memleketimizi kaderine terk edeceği yadsınamaz bir gerçektir.

İktidara geldiğimiz ilk günden itibaren milletimiz ve şehrimiz için var gücümüzle çalışmaya başlayacağız. Özellikle Elbistanlı hemşerilerim için belirtmek isterim ki; bütün İYİ Parti vekil adaylarımızın ve partimizin ortak görüş ve amaçlarından birisi de Elbistan’ımızın il olmasıdır. Ekonomik ve sosyal gelişimin tekrar sağlanabilmesi için bu konu tartışmaya kapalıdır ve Elbistan il olacaktır. Partimizin ve adaylarımızın Elbistan halkına en büyük sözü budur” ifadelerini kullandı.

 

11 May 2023 - 17:13 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel