Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden sebze fidesi desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Elbistan’daki depremzede üreticilere verdiği desteği, yüzde 100 hibe şeklindeki sebze fidesi dağıtımıyla sürdürüyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden sebze fidesi desteği
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden sebze fidesi desteği
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Geçtiğimiz haftalarda Kahramanmaraşlı çiftçilere 400 bin litrelik organomineral sıvı gübre desteğinde bulunan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bölgeye sebze fidesi desteği veriyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraşlı çiftçilere ulaştırılmak üzere sebze fidesi yüklü 10 TIR’ı afet bölgesine göndermeye başladı. Beypazarı’ndaki seralarda yetiştirilen birer milyon domates ve biber fidesi depremzede çiftçilere ulaştırılacak. ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Beypazarı'nda ürettiğimiz 2 milyon fidenin afetin etkilediği topraklarımıza bereket getirmesini diliyorum” dedi.

Deprem bölgesine gönderilmek üzere yetiştirilen birer milyonluk domates ve biber fidesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı koordinesinde Elbistan’daki çiftçilere dağıtılmaya başladı. Elbistan Ziraat Odası Başkanlığı’ndan Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) belgeleri ile birlikte ABB’nin Cumhuriyet Mahallesi’ndeki koordinasyon merkezinde uzun kuyruklar oluşturdu.

 Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak deprem bölgesindeki üreticilerin yaralarını sarmaya devam edeceklerini belirten ANFA Peyzaj Genel Müdürlüğü Alan Şefi Sercan Çalışan, “Deprem bölgesine gönderilmek üzere yetiştirilmiş 1 milyon biber ve 1 milyon domates fidesinin sevkiyatına başlamış bulunmaktayız. Deprem bölgesindeki yaraları sarmak için ANFA ve Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut ise, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin (ABB) ilçedeki 5 bin 600 üreticiye organomineral sıvı gübre desteğinde bulunduğunu hatırlattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, depremden sonra zor günler geçiren çiftçi ve üreticinin yanında olduğunu belirten Başkan Bulut, “Odamızla koordineli olarak yüzde 100 hibe şeklinde sebze fidesi desteği veriliyor. Çiftçilerimiz ÇKS kayıtlarına göre domates ve biber fidelerini alıyor. Depremin ilk gününden beri özellikle çiftçimiz için hayata geçirdiği desteklerden ve projelerden dolayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş nezdinde tüm ekibine ve personeline teşekkürü borç biliriz” ifadelerini kullandı.

Çiftçiler de, fide desteğinden dolayı ABB Başkanı Mansur Yavaş ve ekibine teşekkür ettiler.