HEM’den 4 farklı dalda kurs

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi (HEM), 3’ü meslek edindirme olmak üzere açacağı 4 farklı kurs için başvuruları almaya başladı.

Elbistan Halk Eğitimi Merkezi ( HEM) Müdürü Bayram Alış, kurum olarak faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi.

Deprem sonrasında da her yaş grubuna yönelik eğitim ve kurs hizmetinin sürdürüldüğünü belirten Alış, “Kurum olarak Fatih İlkokulu’nda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kurslarımız, bir araya gelen ve üretime katkı sunan vatandaşlarımızın bu süreci atlatabilmelerine destek oluyor. Bu nedenle biz de depremzede vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel çalışmalarda bulunması için kurslarımızı aktif hâle getirdik” dedi.

4 farklı kurs için başvuruları almaya başladıklarını dile getiren Alış, “ Polis Meslek Yüksekokulu’na girecek adaylarımız için parkur eğitimi vereceğiz. Yetim Koordinasyon Merkezinde kumaş boyama kursumuz açılacak. Yine merkezimiz bünyesinde gıda ve su sektöründe çalışanlar için hijyen eğitimi kursumuza başvuruları alıyoruz. Son olarak da ilkyardım kursumuza katılmak isteyen vatandaşlarımız da Fatih İlkokulu’na gelerek başvuru yapabilir. Başvuruları ise, 11 Mayıs Perşembe günü mesai bitimine kadar kabul edeceğiz” şeklinde bilgi aktardı.

06 May 2023 - 16:45 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel