Bilecik’e tahsis edilen 'Gezici Kütüphane Otobüsü' Elbistan’da

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından aralarında Bilecik’in de bulunduğu 10 şehre tahsis edilen ’Gezici Kütüphane Otobüsü’, Elbistan’da depremzedelere hizmet veriyor.

Bilecik’e tahsis edilen 'Gezici Kütüphane Otobüsü' Elbistan’da
Bilecik’e tahsis edilen 'Gezici Kütüphane Otobüsü' Elbistan’da
Haber albümü için resme tıklayın

 Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından aralarında Bilecik'in de bulunduğu toplam 10 şehre tahsis edilen 'Gezici Kütüphane Otobüsü'nün ilk durağı Elbistan oldu.

'Gezici Kütüphane Otobüsü'nü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Elbistan ilçesinde koordinatör vali olarak görevlendirilen Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya karşıladı. Deprem bölgesinde depremden etkilenen çocuklar, gençler ve yetişkin bireylere hizmet veriyor.  

Toplam 11 metre uzunluğunda ve içerisinde çocuk, genç ve yetişkin okuyucuların faydalanacağı kitaplar başta olmak üzere; sinema projeksiyon cihazları, üst düzey ses sistemleri, satranç alanları, akıl oyunları, internet ve bilgisayar donanımları, PlayStation, konforlu okuma alanları, süreli yayınlar, buzdolabı, dış mekan gölgelik perdesi gibi bir çok donanımla özel olarak üretilmiş olan 'Gezici Kütüphane Otobüsü' Elbistan'da ki çocuk, genç ve yaşlılara uzman personel ile hizmet veriyor.

MÜSİAD Kontenyer Kent’te konuşlanan ‘Gezici Kütüphane Otobüsü’, her gün çocuklar ve gençlerle dolup taşıyor. Çocuklar, otobüste gönüllerince vakit geçirip birbirinden eğlenceli oyunlar oynama imkanı da buluyor.

 

02 May 2023 - 16:29 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel