MARAŞYURT Derneği Başkanı Harun Demir’den teşekkür

  İstanbul Kahramanmaraş ve İlçeleri Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MARAŞYURT) Yönetim Kurulu Başkanı Harun Demir, yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremler sonrasında yaptıkları çalışmaları değerlendirdi.

Yaraların sarılması için emek ve çaba harcayan, destek olan herkese teşekkür eden Demir, depremzedelerin de en kısa sürede yeni yuvalarına kavuşacağından hiç kimsenin şüphe duymaması gerektiğini söyledi.

İstanbul Kahramanmaraş ve İlçeleri Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MARAŞYURT) Yönetim Kurulu Başkanı Harun Demir, Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerin ardından hemen vatandaşların yardımına koştuklarının altını çizdi.

Elbistan’a 45 tır malzeme gönderdiklerini dile getiren Demir, “6 Şubat’ta ilk olarak merkez üssü Pazarcık olan 7,7 ve daha sonra da Elbistan’daki 7,6 büyüklüğündeki 2 depremi yaşadık. Bu depremler ülkemizi derin bir üzüntüye boğdu. Öncelikle bu felaketlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Yakınlarına da sabırlar diliyorum.

Yüzyılın felaketi olarak nitelenen bu depremlerde çok büyük yıkım yaşandı. Bu yıkımda vatandaşlarımız evlerini, canlarını kaybettiler. Herkes çok iyi bilsin ki; biz İstanbul Kahramanmaraş Yurt Derneği olarak depremin ilk anlarından itibaren Elbistan bölgesindeydik. Elbistan’ımızda depremin yol açtığı tahribat çok büyüktü. Elbistan’ımıza 45 tır malzeme gönderdik. Sayın Valimizle birlikte çok güzel bir çalışma gerçekleştirdik” dedi.

Elbistan’da koordinatör vali olarak görev yapan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu başta olmak üzere devletin tüm kuruluşlarına teşekkür eden Demir, şunları söyledi:

“Allah razı olsun devletimiz tüm kamu kuruluşları ile sahadaydı. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Elbistan’ımıza deprem sonrasında koordinasyonu sağlamak için gönderdiği Aksaray Valisi Sayın Hamza Aydoğdu’ya çok teşekkür ediyorum. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Gece gündüz demeden; yağmur yaş ve kar demeden canla başla çok büyük bir uğraş verdiler. İstanbul Kahramanmaraş Yurt Derneği olarak kendilerine başarılar diliyorum. Çok büyük emek verdiler. Devletimizin tüm kuruluşlarına canı gönülden teşekkür ediyorum.

Şunu herkes iyi bilsin ki; devletimiz en kısa süre içerisinde vatandaşlarımızı yeni sıcak yuvalarına kavuşturacak ve Kahramanmaraş’ımızın tekrar eski günlerine dönecektir. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Devletimiz büyüktür. Allah’ın izniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde tekrar yuvalar yapılacak ve vatandaşlarımız evlerine dönecektir. Bizler de dernek olarak elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz.”

Demir, İSTOÇ’taki işadamlarının da o zor dönemde kendilerine omuz verdiklerini vurgulayarak, “Bu süreçte bizlere büyük destek olan İSTOÇ işadamlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Bizleri her dakika arayıp, ‘İSTOÇ Kahramanmaraş’tır, Adıyaman’dır, Şanlıurfa’dır ve Diyarbakır’dır, Hatay’dır dediler. Hepsinden Allah razı olsun. Allah, ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

 

01 May 2023 - 17:19 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel