İspir, konteyner kentte depremzedelerle bayramlaştı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Bülent İspir, bayramı konteyner kentte karşılayan depremzedelerle bir araya geldi.

İspir, konteyner kentte depremzedelerle bayramlaştı
İspir, konteyner kentte depremzedelerle bayramlaştı
+4
Haber albümü için resme tıklayın

İspir, Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Elbistan İlçe Başkanı Tolgahan Bölükbaşı ve vakıf üyesi Alperenlerle birlikte, Elbistan’da Talas Konteyner Kent Yaşam Alanı’ndaki depremzede vatandaşların bayramını kutladı. Tek tek kapılarını çaldığı konteynerlerde bayramı buruk karşılayan vatandaşlarla sohbet eden ve sorunlarını dinleyen BBP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Bülent İspir, depremzedelere bayram şekeri hediye etti. İspir, özel olarak ilgilendiği çocuklara da oyuncak ve şeker dağıtarak bayramlarını kutladı.

Oldukça samimi ve içten görüntülerin yaşandığı ziyaretlere ilişkin açıklamada bulunan İspir, deprem dolayısıyla buruk yaşanan bayramı, afetzede vatandaşlarla bir arada geçirmek istediklerini söyledi.

İspir, “Yüzyılın felaketinin kalbindeki memleketi Elbistan’da depremzede hemşerilerimiz ve kardeşlerimizle hasbıhal etmek ve bayramlaşmak için buradayız. Talas Kent Konteyner Yaşam Alanı’ndayız. Depremin gölgesinde gönülleri mahzun olan hemşerilerimizin sorun ve taleplerini dinledik. Onların derdine bir nebze de olsa derman olabilirsek ne mutlu bize” şeklinde konuştu.

‘Coğrafyamızdaki hüznü, kardeşlik ve birlik ruhuyla yeniden sevince çevireceğimiz günler çok yakın” diyen BBP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Bülent İspir, “Evet, şuan gönüller mahzun ve acımız büyük ama devlet-millet dayanışmasıyla üstesinden gelemeyeceğimiz zorluk olmadığına inanıyorum. Rabb'im inşallah kardeşlerimizin normal yaşamına dönebildiği daha mutlu ve daha güzel bayramları bir arada yaşamayı, bir arada geçirmeyi nasip eylesin. Şefkatin, merhametin, mutluluğun ve iyiliğin yayıldığı bayramları hep birlikte yaşayacağız. Biz, birlikte olmanın gücüne inanıyoruz. Bizleri ziyaretimizde bağrına basan tüm hemşerilerimize bu şehrin bir evladı olarak şükranlarımı iletiyorum. Tüm milletimizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

Depremzede vatandaşlar da, ziyaretten dolayı BBP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Bülent İspir, Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Elbistan İlçe Başkanı Tolgahan Bölükbaşı ve Alperenlere teşekkür ettiler.

 

24 Nis 2023 - 11:48 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel