Öztunç: “Onlarınki ithal liste; bizimki ise yerli ve milli liste”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç, partilerin aday listeleri ile ilgili, “Onlar ithal liste; bizimki ise yerli ve milli liste” diye konuştu.

Öztunç: “Onlarınki ithal liste; bizimki ise yerli ve milli liste”
Öztunç: “Onlarınki ithal liste; bizimki ise yerli ve milli liste”
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Öztunç, CHP İlçe Başkanı Av. Tayfun Barış Arslan ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Sami Polat’la birlikte memleketi Elbistan’da esnaf ziyaretinde bulundu. Öztunç, Malatya Caddesi’nden başladığı esnaf gezilerini, konteyner çarşılarla sürdürdü. Esnaflardan ve vatandaşlardan 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için destek talebinde bulunan Öztunç, seçime girecek partiler arasında 1.sıradaki tek Elbistanlı aday olduğunu hatırlatıp, “Bana sahip çıkın” dedi.

Esnafların ve vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç, ziyaretlerle ilgili yaptığı açıklamada; seçimlere 1 aydan az bir süre kalan seçimlerin Türkiye’nin ve Kahramanmaraş’ın kader seçimi olduğuna işaret etti.

İktidar milletvekillerini eleştiren Öztunç, “Türkiye’nin ve Kahramanmaraş’ın kader seçimi bu. Geçtiğimiz dönem 7’si bir tarafta ben bir taraftaydım. Çok şükür Elbistan’da özellikle 7’yi gören olmadı. Hem depremde hem depremden sonra tek başıma mücadele ettim. Vatandaşın sorunlarıyla yakından ilgilendim ve onlarla hep iç içe olma konusunda sürekli hemşerilerimle beraberdim. Hemşerilerimin bana duydukları sevgi büyük, bunu biliyorum. Bana sahip çıktılar ve yine sahip çıkacaklarını biliyorum” dedi.

Listelerin bir ve ikinci sırasındaki tek Elbistanlı aday olduğuna vurgu yapan Öztunç, şöyle devam etti:

“Elbistanlı hemşerilerimin desteğini istiyorum. Elbistanlı tek aday olduğum için istiyorum. Siyasi partilerin birinci ya da ikinci sıralarına bakarsanız benden başka Elbistanlı yok. Elbistanlı hemşerilerimden bu açıdan destek istiyorum. İkincisi ise, 5 yıl boyunca baksınlar kim görev yaptıysa, kim yanlarında ve aralarında olduysa ellerini vicdanlarına koysunlar ve gidip oy versinler. Elbistan’da birinci parti çıkmak istiyorum. İttifakımızdaki Saadet Partisi Elbistan İlçe Başkanı Sami Polat Bey de bizimle sahada. Deva Partisi de sahada. İkinci sıra adayımız Deva Partisi’nden.”

Partisinin hazırladığı milletvekili listesine de değinen CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç, “İyi bir listemiz var. Diğer listeler gibi ithal listeler değil bizimkisi. Diğer partilerin listeleri Ankara’dan, İstanbul’dan ithal adaylar. Biz; yerli ve milli listeyiz. Onlar ithal liste. Elbistan’ı il yapacağım 14 Mayıs’ta iktidara geliyoruz. Elbistan’ı il yapmak bizim işimiz olacak. Hemşerilerim, Elbistan’ı il yapmak için bana destek olsunlar” ifadelerini kullandı.

 

17 Nis 2023 - 16:17 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel