Kömürcü: “Ülkemiz millileşmede çağ atladı, atlamaya da devam edecek”

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Aziz Kömürcü; “20 yıl önce ithal ettiğimiz SİHA’ları, İHA’ları ve ileri teknoloji ürünlerini artık biz üretiyoruz. Savunma sanayinde millileşme oranımız yüzde 80’leri geçti. Üretilemez denilen TOGG yerli aracımız artık yollarda. Bu kazanımlar 14 Mayıs’ta daha güçlü olarak devam etmelidir” dedi.

Kömürcü: “Ülkemiz millileşmede çağ atladı, atlamaya da devam edecek”
Kömürcü: “Ülkemiz millileşmede çağ atladı, atlamaya da devam edecek”
+1
Haber albümü için resme tıklayın

MHP Kahramanmaraş Milletvekilleri Adaylarının tanıtım toplantısı MHP İl Başkanlığı Seçim İletişim Merkezinde gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan aday tanıtım toplantısında konuşan MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Vahit Demiröz; deprem şehitlerine rahmet dileyerek başladığı konuşmasında 14 Mayıs seçimlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

MHP’nin genç ve dinamik adaylarından şehirde kısa sürede adından söz ettiren Milletvekili Adayı Aziz Kömürcü, 6 Şubat’ta yaşanan depremi hatırlatarak vefat edenlere rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi. Yaklaşık 5 asır önce yaşanan afetin bir benzerinin daha yaşandığına vurgu yapan Aziz Kömürcü; “felakette binlerce insanımızı kaybettik, on binlerce de yaralımız var. Allah’ın izniyle ülkemizin ve memleketimizin geleceğinde, yatırımların sıralanmasında, şehrimizin ayağa kaldırılmasına var gücüyle çalışacak ekiplerimiz 14 Mayıs’ta inşallah milletimizin feraseti ve sağduyusu ile seçilecek.

14 Mayıs tarihi çok önemli ve kıymetli bir tarihtir. Şehrin gerek yatırımlar, gerek teknolojik, gerek millileşme gerekse savunma sanayi alanındaki başarıların devam etmesi daha da önemlidir. Son bir haftadır basında gündem olan bir konuyu size söylemek istiyorum; 20 yıl öncesi ithal ettiğimiz İHA’ları, SİHA’ları ve ileri teknoloji ürünlerini artık bu ülkenin mühendisleri bu ülkede üretiyor. Savunma sanayindeki millileşme oranımız yüzde 80’lerin üzerindedir. Ülkemizin milli yerli arabası TOGG artık sokaklarda ve üretilmesi büyük bir gurur kaynağıdır. 14 Mayıs tarihi şehrimizin yeniden ayağa kaldırılması, ülkemizin 21.yılında daha ileriye götürecek kadroların da göreve geleceği tarihtir. Hemşerilerimize sonuna kadar güveniyoruz ve 14 Mayıs’ta kazanan milletimiz olacaktır” dedi.

MHP’nin Kahramanmaraş Milletvekili adaylarının kendisini tanıttığı toplantı toplu fotoğrafla son buldu.

MHP İl Başkanlığı Seçim İletişim Merkezinde gerçekleşen tanıtım toplantısına, MHP İl Başkanı Hüseyin Vahit Demiröz, MHP ilçe başkanları, ülkü ocakları il başkanı ve ilçe başkanları, Türkav, Kamusen İl Başkanı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

15 Nis 2023 - 16:50 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel