Başkan Aksungur’dan deprem bölgesindeki meslektaşlarına ziyaret

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hasan Aksungur, depremin merkez üssü Elbistan’da meslektaşları ile bir araya geldi.

Büyütmek için resme tıklayın

Aksungur, yönetimi eşliğinde birlikte gerçekleştirdiği ziyarette TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Elbistan Temsilcisi Özgür İspir ve meslektaşları ile görüş alışverişinde bulundu.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hasan Aksungur’a, deprem sonrasında Elbistan’daki yapıların durumu ve depremin yol açtığı hasara ilişkin Elbistan Temsilcisi Özgür İspir tarafından geniş kapsamlı bilgi aktarıldı.

Ziyaretle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Aksungur, 6 Şubat’ta Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerin binlerce yıkım ile ölüm ve yaralanmalara yol açtığını söyledi.

Depremin hemen akabinde Türkiye genelinde birçok inşaat mühendisinin afet bölgesinde hasar tespit çalışmaları yaptığını belirten Aksungur, oda genel merkezinin de söz konusu depremlerle ilgili bir değerlendirme raporu hazırladığını dile getirdi.

Deprem bölgelerindeki meslektaşlarıyla şehirlerin yeniden planlanması ve atılacak adımlara ilişkin de görüş alışverişinde bulunduklarını ifade eden Aksungur, “Bundan sonraki süreçte bizlere ve yöneticilere çok iş düşüyor. Meslektaşlarımızla bu süreçte neler yapabiliriz onunla ilgili de düşüncelerimizi ve görüşlerimizi paylaştık. Bir daha böyle acı tablolarla karşılaşmamak en büyük dileğimiz” ifadelerini kullandı.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Elbistan Temsilcisi Özgür İspir de; ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

15 Nis 2023 - 16:28 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel