Dünya Etnospor Konfederasyonu gezici oyun tırı Elbistan’da

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından hazırlanan gezici tır, Elbistan’daki depremzede çocukları geleneksel oyunlarla buluşturdu.

Dünya Etnospor Konfederasyonu gezici oyun tırı Elbistan’da
Dünya Etnospor Konfederasyonu gezici oyun tırı Elbistan’da
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Dünya Etnospor Konfederasyonu, 6 Şubat’taki depremlerin ardından yaraların sarılması için birçok çalışmaya imza atıyor. "Asrın felaketi" olarak nitelenen depremde evleri hasar görenlerin barınması için dayanışma obaları kuran Dünya Etnospor Konfederasyonu, şimdi de çocuklar için harekete geçti. Depremi çocuklara unutturmak ve onların gelişimine faydalı olmak amacıyla geleneksel oyunların yer aldığı gezici oyun tırı hazırlayan konfederasyon afet bölgelerini dolaşmaya başladı. Gezici oyun tırının duraklarından biri de Elbistan oldu. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki konteyner kentleri ziyaret eden oyun tırı, depremzede çocuklarla buluştu.

Deprem bölgesindeki çocukları eğlendirmek, moral vermek ve etnosporlara teşvik etmek amaçlı özel olarak üretilip donatılan tırda; Mars güreşi, ok atma, ok savaşları ve mangala gibi geleneksel oyunların yanında ata binme imkanı da bulunuyor. Etkinliklerin sonunda çocuklara boyama kitabı ve değişik hediyeler veriliyor.

Dünya Etnospor Federasyonu’nun hazırladığı geleneksel oyun tırında gönüllerince vakit geçiren çocukların mutluluğu ise yüzlerine yansıdı. Ata binen, yay gerip ok atan çocuklar, geleneksel oyunlarla da keyifli dakikalar geçirdi. Çocuklar, tırın kendileri ile buluşmasına vesile olanlara teşekkür etti.

 

 

06 Nis 2023 - 15:12 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel