Elazığ Barosu, Elbistan’daki avukatlarla iftarda buluştu

Elazığ Barosu, Avukatlar Günü dolayısıyla asrın felaketinin merkez üssü Elbistan’daki avukatlar ve ailelerine yönelik olarak iftar programı düzenledi.

Elazığ Barosu, Elbistan’daki avukatlarla iftarda buluştu
Elazığ Barosu, Elbistan’daki avukatlarla iftarda buluştu
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Elazığ, bundan 3 yıl önce deprem felaketini yaşamıştı. Elbistan da 6 Şubat’ta deprem felaketiyle yüzleşti. Depremlerle ağır hasar alan iki şehrin avukatları, özel bir dayanışma örneği sergiledi. Elazığ Barosu, her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar programını Elbistan’da depremden etkilenen avukatlarla birlikte yapma kararı aldı. Avukatlar Günü’ne denk gelen iftar programına, avukatlar ve aileleri iştirak etti.

İftar programının ev sahibi Elazığ Baro Başkanı Melih Efe, Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Cihat Yılmaz’la birlikte programa katılan meslektaşlarına tek tek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

İftar öncesinde değerlendirme yapan Elazığ Baro Başkanı Melih Efe,  şehir olarak 3 yıl önce aynı acı tecrübeyi yaşadıklarını hatırlattı.

Elbistan’ın daha acı bir durumla yüzleştiğini vurgulayan Efe, “Ama bu bölgenin yaşamış oldu tecrübe bizimkinden katbekat daha fazla. Bu acı tecrübe sonucunda sizlerin burada yaşamış olduğu acı günlerin her bir saniyesini tahmin edecek bir durumdayız. Elazığ Barosu olarak, şehrimizdeki meslektaşlarımızın talebi doğrultusunda bu seneki iftar programımızı depremden etkilenen meslektaşlarımızla yapmaya karar verdik. Buradaki meslektaşlarımız ve vatandaşlarımızın gerçekten morale ihtiyacı var” dedi.
Efe, “O acı günlerin ardından daha iyi ve güzel günlere kavuşacağımıza inanıyoruz. Acıları geride bırakıp bir an önce ayağa kalkarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir memleket hazırlayacağımıza inanıyoruz. Her geçen gün de umudumuz katlanarak artıyor. Biz de buradaki acılara bir nebze olsun ortak olursak ne mutlu bize dedik. İnşallah amacımıza ulaşmışızdır. Elimizden geldiğince depremzedeler için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu felakette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara da acil şifalar diliyoruz” şeklinde konuştu.  

Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Cihat Yılmaz da, iftar programının Elazığ ve Elbistan arasında bir gönül köprüsü kurulmasına vesile olduğunu belirtti.

Yılmaz, “Bu anlamlı günde bizleri buluşturan Elazığ Baro Başkanımız Sayın Melih Efe ve meslektaşlarıma nezaketlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu tür birliktelikler çok önemli. Bağlarımız ne kadar güçlü olursa yaralarımızı da o kadar çabuk sarar ve ayağa kalkarız. Deprem felaketi dolayısıyla hayatını kaybeden meslektaşlarımıza ve tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle afet yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

06 Nis 2023 - 15:10 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel