Avukatlar Günü’ne buruk ve hüzünlü girdiler

Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilciliği, asrın felaketi nedeniyle Avukatlar Günü’ne buruk ve hüzünlü girdi.

Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Av. Cihat Yılmaz, ülke olarak büyük hüzün yaşanmasına neden olan 6 Şubat’taki Elbistan merkezli depremin; birçok meslekte olduğu gibi meslektaşlarını da derinden etkilediğini söyledi.

Elbistan’da depremi avukat camiasını can kaybı olmadan atlatmasından dolayı şükrettiklerini bildiren Yılmaz, il genelinde ise 30 avukatın hayatını kaybettiğini dile getirdi.

Kahramanmaraş Barosu Elbistan Temsilcisi Av. Cihat Yılmaz, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; “Aslında büyük bir hüznü yaşıyoruz ama bu enkazların altından hep birlikte kalkmamız, mücadele etmemiz gerekiyor. Bugün Avukatlar Günü ve bugün de meslektaşlarımızın aramızda olmaması bizim için çok zor bir durum, çok üzgünüz. Yaşamını yitiren arkadaşlarımıza rahmet diliyoruz” dedi.

Bir daha böyle bir afetin yaşanmaması temennisinde bulunan Av. Yılmaz, “Depremin merkez üssü olan şehrimizde camiamızda can kaybı yaşamadık çok şükür. Ancak maddi hasarı fazla olan çok sayıda avukatımız bulunuyor. Birçok meslektaşımızın ofisi 2. deprem kullanılamaz hale geldi. İlçemizde meslektaşlarımız can kaybı yaşamadı ama Kahramanmaraş genelinde 30 avukatımızı kaybetmenin üzüntüsünü derinden hissediyoruz. Bu acıyı kalbimizde yaşarken bu Avukatlar Günü’nde kutlama yapmama kararı aldık. Bu dönem buruk geçecek. İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte meslektaşlarımıza elimizden gelen desteği vermeye çalıştık. Bundan sonra da gücümüz elverdiğince yanlarında olmaya çalışacağız.

Yaralarımızı saracağız ve el ele hep birlikte ayağa kalkacağız. Deprem felaketi dolayısıyla hayatını kaybeden meslektaşlarımıza ve tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle afet yaşatmasın” şeklinde konuştu.

05 Nis 2023 - 16:30 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel