Elbistan’a 17 branşta 20 uzman doktor atandı  

Sağlık Bakanlığı, Elbistan’a 17 branşta toplam 20 uzman doktorla birlikte 23 pratisyen hekim ataması yaptı.

Atamada; Elbistan Devlet Hastanesi’nde eksikliği hissedilen göğüs hastalıkları, çocuk cerrahisi, göz hastalıkları gibi uzmanlık dalları da yer aldı.

Sağlık Bakanlığı’nın 109. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlüğü kurasıyla Elbistan’a atanan uzman doktor ve tabipleri belirlendi. 109'uncu Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kura çekimi ile ülke genelindeki uzman ve pratisyen hekimlerin görev yapacağı yerler belirlendi. Noter huzurundaki kura sonucu yerleştirilenlerden işlemleri tamamlananların atamaları yapıldı. Sonuçlar ise Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinde ilan edildi. Ataması yapılan uzman ve pratisyen hekimlerin, 27 Mart’tan itibaren yeni görev yerlerine başlayacağı belirtildi.

Buna göre Elbistan Devlet Hastanesi’ne 18 uzman hekim atandı. Deri ve zührevi hastalıklar uzmanı Alper Kara, radyoloji uzmanı Anıl Çolaklar, iç hastalıkları uzmanı Ayşe Adile Öktem, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Batuhan Aslan, endrokronoloji ve metabolizma hastalıkları uzmanı Burcu Meryem Atak Sançmış, anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanları Damla Uysal ve Samet Yılmaz, çocuk cerrahı Deniz Uğurlu, göğüs hastalıkları uzmanı Elif Gulıyev, iç hastalıkları uzmanı Esra Durmuşoğlu, göz hastalıkları uzmanı Esra Öztürk, ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı İklima Zeynep Bayraktar, enfeksiyon hastalıkları uzmanı Hacer Ceylan Çimendağ, acil tıp uzmanları Hilal Pınar ve Tuğba Özer, çocuk ve ergen ruh sağlığı uzmanları Merve Taşkan ve Nuriye Karabal, ortopedi ve travmatoloji uzmanı Raşit Emin Dalaslan, Elbistan Devlet Hastanesi’nde görev yapacak.

Hastaneye atanan pratisyen hekimler ise; Ahmet Hakan Şahin, Akın Ayaz, Ayşe Bilge Zorbaz, Ayşe Gizem Edremit, Ayşe Hilal Türker, Ayşe Yıldız, Ebrar Demirtaş, Efe Uysal, Esin Oktay, Halil İbrahim Avcı, Halit Haliloğlu, Hamde Gizem Serap, Hatice Çakırlar, Kübra Şentürk, Nazlı Eylül Eren, Ufuk Yetkin Azgıt, Yusuf Kondil, Zeynep Aydınlı, Zeynep Öztürk, Ömer Faruk Tevrizci ve İbrahim Soykan Uzun oldu.

Elbistan İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne ise aile hekimliği uzmanı Medine Çakıcı, halk sağlığı uzmanı Merve Karaboğa Çolaklar ile pratisyen hekimler Cem Kaba ve Nur Ceren Koyuncu atandı.  

30 Mar 2023 - 15:28 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel