Çiftçilere ücretsiz mısır tohumu dağıtıldı

Bursa’da faaliyet gösteren bir tohum firması tarafından Elbistan’daki depremzede çiftçilere 878 torba mısır tohumu hibe edildi. Tamamı ücretsiz olan danelik, silajlık ve cin mısırı tohumları, çiftçilerin ÇKS kayıtlarına göre dağıtıldı.

Çiftçilere ücretsiz mısır tohumu dağıtıldı
Çiftçilere ücretsiz mısır tohumu dağıtıldı
Haber albümü için resme tıklayın

Bursa merkezli bir tohum firması, depremden etkilenen bölgelerdeki üreticilere destek olmak adına mısır tohumu hibesinde bulunmak amacıyla Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçti. Elbistan’da üreticilerin 3 çeşit mısır ekimi yaptığı bilgisini alan firma, bölgeye 878 torba tohum gönderdi. Danelik, silajlık ve cin mısırı olarak ayrı ayrı gönderilen ücretsiz olarak gönderilen tohumlar, Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün bahçesinde üreticilere dağıtıldı.

Yüze 100 hibe olan tohumların, sulu tarım yapan ve ÇKS kayıtlarında mısır olan çiftçilere dağıtıldığını söyledi.

Mısır tohumlarının, tohum ihtiyacını destekleme noktasında bir nebze de olsa katkı sunacağını ifade eden Çitil, “Toplamda 878 torba tohum dağıtıyoruz. Üreticilerimizin ÇKS’ye kayıtlı olması, sulu tarım yapması ve ÇKS’de de mısır bulunması gerekiyor. Bu şartlara uygun olan çiftçilerimize belirli sayıda tohum veriliyor. Çiftçilerimize ücretsiz olarak bu desteği sunan firmamıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Ücretsiz tohum alan çiftçiler de; emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

30 Mar 2023 - 15:27 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel