Sağlık Bakanlığı’ndan Elbistan’a 38 kişilik kadro

Sağlık Bakanlığı’nın 2023 yılı ilk defa ve yeniden atama kurası çerçevesinde Elbistan Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne kapsamlı bir kadro ayrıldı.

14 Nisan’da çekilecek kura ile Elbistan’daki bu iki önemli sağlık kuruluşuna çeşitli branşlarda 38 uzman hekim ile diş tabibi görevlendirilecek.

Sağlık Bakanlığı’nın, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme takvimi belli oldu.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 2023 yılı ilk defa ve yeniden atama kurasında açıkladığı münhal kadrolara göre, Elbistan Devlet Hastanesi ve Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne toplam 38 doktor ve diş hekimi atanacak.

Elbistan Devlet Hastanesi’ne 1 acil tıp, 2 anestezi ve reaminasyon, 1 enfeksiyon hastalıkları, 1 fiziksel tıp ve rehabilitasyon, 1 gastroentoloji, 2 genel cerrahi, 2 göğüs hastalıkları, 1 göz hastalıkları, 1 iç hastalıkları, 1 kalp damar cerrahisi, 1 kardiyoloji, 2 kulak burun ve boğaz hastalıkları, 1 plastik ve estetik cerrahi, 1 radyoloji, 1 tıbbi biyokimya, 1 tıbbi patoloji, 1 üroloji, 1 yoğun bakım, 1 ortopedi ve 1 nefroloji uzmanı ataması yapılacak.

Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne ise 12 diş tabibiyle birlikte 1’er de ağız, diş ve çene cerrahisi ile endodonti, restoratif ve protetik diş tedavisi uzmanı atanacak.

 

28 Mar 2023 - 16:36 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel