Depremde gönülleri fetheden eğitim camiası iftarda buluştu  

Elbistan’da yüzyılın felaketinin ilk gününden beri sahada birçok farklı görev icra eden milli eğitim camiası, birlik ve beraberlik iftarında buluşu.

Depremde gönülleri fetheden eğitim camiası iftarda buluştu  
Depremde gönülleri fetheden eğitim camiası iftarda buluştu  
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki öğretmenler ve diğer tüm personeller, depremzedelere sıcak yemek, konaklama imkânı sağlanması, çocuk ve yetişkinlere psikolojik destek verilmesi, yardımların dağıtılmasını da kapsayan her alanda yaraları sarmak için depremin ilk gününden beri canla başla çalışıyor.

MEB personelleri, gönüllü olarak enkaz çalışmalarından çadır kurulumuna, yardım malzemesi ve yemek dağıtımına kadar sahadaki birçok faaliyete eşlik etti ve seferberlik esasında da çalışmalarını sürdürüyor.

Sahanın tamamına yakınında fedakârca görev alan eğitim camiası, iftarda bir araya geldi. İftarın ardından eller semaya açılarak memleketimizin ve ülkemizin bir daha böyle felaketler yaşamaması için dua edildi.

Program sonunda kısa bir değerlendirme yapan Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, deprem sonrası çalışmaları için tüm camiaya teşekkür etti.

Çetin, her türlü zor durumda milletimizin yanında olan eğitim ailesinin Elbistan'da gönülleri fethettiğinin altını çizdi.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, iftar programın düzenlenmesinde emeği geçen Ömer Yılmaz'a teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

28 Mar 2023 - 16:35 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel