Vali Kızılkaya: “Zorlukları kenetlenerek aşacağız”

 Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, koordinatör vali olarak görev yaptığı Elbistan’da Vali Yardımcısı Murat Yıldız’la birlikte konteyner ve çadır kentlerde vatandaşların iftar sofrasına konuk oldu. .

Vali Kızılkaya: “Zorlukları kenetlenerek aşacağız”
Vali Kızılkaya: “Zorlukları kenetlenerek aşacağız”
+5
Haber albümü için resme tıklayın

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, koordinatör vali olarak görevlendirildiği Elbistan’da, her iftarda konteyner ve çadır kentlerde vatandaşların sofrasına konuk oluyor. Depremzedelerle birlikte oruç açan Vali Kızılkaya, az hasarlı evlerinde yaşayan vatandaşların daveti üzerine hanelerine misafir oluyor.

Diyarbakır Vali Yardımcısı ve Elbistan Kaymakam Vekili Murat Yıldızla birlikte ziyaretlerini sürdüren Vali Kızılkaya, “Birbirine kenetlenerek tüm zorlukları aşan koca yürekli Elbistanlı kardeşlerimizle bir araya geldik, hatırlarını sorduk. Bu akşamın huzurunu gönülden muhabbetlerimizde yaşadık.

Ailelerimiz Elbistan’ın geleceğine umutla bakıyor. Bu umutlardan aldığımız güçle geleceğimizi kuracağız. Nerede, ne şartta olursak olalım gönlümüz de soframız da bir. Elbistan’da böyle güzel insanlarla birlik ve beraberlik içersinde ayağa kalkıyoruz” dedi.

Diyarbakır Vali Yardımcısı ve Elbistan Kaymakam Vekili Murat Yıldız ise, şehrin hızlı bir şekilde toparlanması için çalıştıklarını belirtti.

 Vali Yardımcısı Yıldız, “Birbirimizden güç alarak, elbirliği ile hızla toparlanacağız. Bu şehri, günden güne ve hızla yeniden ayağa kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

 

27 Mar 2023 - 16:19 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel