250 bin lira hibe desteği için başvurular başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı, 'Kırsal Kalkınmada Uzman Eller' projelerine 2023 yılı başvurularının başladığını duyurdu.

' Kırsal Kalkınmada Uzman Eller' projelerine 2023 yılı başvuruları başladı. Başvurusu uygun bulunan girişimcilere, 250 bin TL'ye kadar yüzde 100 hibe desteği verilecek. Proje kapsamında, kırsalda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokulları ile Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun kişilere; bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde uygulayacakları projeler için hibe desteği verilecek.

Hayvansal üretime yönelik olarak; büyükbaş, küçükbaş ve arı yetiştiriciliği ile kapama meyve bahçesi, fide-fidan yetiştiriciliği ve süs bitkisi yetiştiriciliği, kültür mantarı yetiştiriciliği gibi alanlara destek verilecek.

Mevzuatta belirtilen nitelikleri taşıyan girişimciler, e- Devlet şifrelerini kullanarak 8 Mayıs 2023 saat 23.59'a kadar 'https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr' adresi üzerinden online başvurularını yapabilecek. Başvuruda zorunlu belge ve dokümanlar da online yüklenecek.