Bu fotoğraftaki üçüzlerle birlikte 10 kişinin hayalleri yarım kaldı

Elbistan’da, asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem, aynı evde akraba olan aileden 5’i çocuk 10 kişiyi hayattan kopardı.

Bu fotoğraftaki üçüzlerle birlikte 10 kişinin hayalleri yarım kaldı
Bu fotoğraftaki üçüzlerle birlikte 10 kişinin hayalleri yarım kaldı
+2
Haber albümü için resme tıklayınDepreme, Malatya Caddesi’ndeki evlerinde yakalanan Özdemir ailesinden 5 yaşındaki üçüz çocukların da olduğu 7 kişi ile Ürük ailesinden anne ve 2 çocuğu enkaz altında kalarak hayata veda etti. Aileden geriye ise 5 yaşındaki üçüzlerin doğum gününde çekilmiş fotoğraf ise acıyı katbekat artırdı.
Elbistan’a bağlı İkizpınar Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan Ali Özdemir (79) eşi Besey Özdemir (79), hastalıkları nedeniyle Hacı Esat Efendi Caddesi’ndeki kızları Habibe Ürük (48) ile torunları Zübeyde (12) ve Uğur Ürük’ün (10) yaşadığı eve gitti. 6 Şubat gecesi Pazarcık merkezli depremde ailenin yaşadığı ev hasar almadı. Başka bir yerde ikamet eden ailenin diğer üyesi Aydoğan Özdemir (38) de; ilk depremi atlattıktan sonra ablası Habibe Ürük’ün evine gitti. 5’i çocuk 10 kişinin bulunduğu 4 katlı apartman, Elbistan’ı yerle bir eden depremle birlikte yıkıldı. 10 kişilik ailenin kendilerini dışarı atma şansı olmadı. Saniyeler içerisinde çöken bina, hepsinin de mezarı oldu.
Depremde hayatlarını kaybeden aile fertlerinin cansız bedenleri, ekiplerin çalışması sonucu enkazdan çıkarıldı. Geride yarım kalmış hayaller; acı ve gözyaşı içerisinde İkizpınar Mahallesi Domolar mezrası ile Serçe Kuyusu’na götürülen cenazeler yan yana toprağa verildi.

06 Mar 2023 - 15:09 - Güncel