Şehitlerimiz Mevlid-i Şerif’le yâd edildi

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şubesi’nin aylık olarak düzenlediği programda; tüm şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutuldu.

Büyütmek için resme tıklayın

 

Geleneksel olarak gerçekleştirilen programa, şehit yakınları ve gazilerin yanı sıra Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Biter, İlçe Jandarma Komutan Vekili Üsteğmen Emre Dal, kurum amirleri ve okul müdürleri katıldı.

Programda; Kur’an-ı Kerim tilaveti ile Mevlid-i Şerif okunmasının ardından eller semaya açılarak başta Elbistanlı şehitler olmak üzere tüm şehitlerimiz için dua edildi.

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, “Bu aziz vatani bizlere vatan yapan, ülke için, bayrağımız için, bu vatan için kanlarını döken, canlarını veren tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Şehit ailelerimize, tüm gazilerimize, gazi ailelerine minnettarlığımı belirtiyorum” dedi.

Şehit aileleri ve gazilerin her zaman yanlarında olduklarını vurgulayan Kaymakam Vural, “Şehitlerimizin manevi mirasına ve onların bize emaneti olan şehitlerimizin yakınlarına, gazilerimizin yakınlarına ve gazilerimize her türlü imkânla birlikte, maddi ve manevi destekle birlikte yanlarında olacağız” ifadelerini kullandı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şube Başkanı Ragıp Kul, anma programına katılarak kendilerini yalnız bırakmayanlara teşekkür etti.

27 Oca 2023 - 16:54 - Güncel