Kaymakam Vural’dan karayolları ve ağaçlandırma ekiplerine ziyaret

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Karayolları 58. Şube Şefliği ile Elbistan Orman İşletme Şefliği’ni ziyaret etti.

Kaymakam Vural’dan karayolları ve ağaçlandırma ekiplerine ziyaret
Kaymakam Vural’dan karayolları ve ağaçlandırma ekiplerine ziyaret
Haber albümü için resme tıklayın

 

Kaymakam Vural’ın ilk durağı, Karayolları 58. Şube Şefliği oldu. Kaymakam Vural, kış tedbirleri kapsamında yapılan hazırlıkları yerinde inceleyerek Şube Şefi Murat Kurt’tan bilgi aldı.

Burada değerlendirme yapan Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, kurak bir dönemden geçmesine rağmen kent genelindeki kara yollarında olası kar yağışının doğuracağı olumsuzlukları minimize etmek için tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

Kaymakam Vural, “Ekiplerimiz, kar yağışı olması halinde hiç bir ulaşımda hiçbir sıkıntı yaşanmaması için hazırlıklarını tamamlamış durumda. Her yıl düzenli olarak yol açma, kar küreme faaliyetleri ve diğer faaliyetler kapsamında 7/24 görev başında bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşu personellerimize; bizi misafir eden Karayolları Şefi Murat Kurt nezdinde teşekkür ederim” dedi.

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, daha sonra Elbistan Orman İşletme Şefliğini ziyaret etti. Burada da Elbistan Orman İşletme Şefi Sultan Demir’den ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi alan Kaymakam Vural, kentin yeşil bir örtüye sahip olması için atılan her adımı desteklediklerini vurguladı.

Fidan dikimiyle birlikte sedir ağacı tohumu ekilmesiyle ilgili projelerin sürdüğünü anlatan Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, “Şehrimizdeki orman ve ağaç varlığını el birliği ile arttırma gayretimizi devam ettireceğiz. Bu çerçevede önemli bir sorumluluk üstlenen Elbistan Orman İşletme Şefimiz Sultan Demir ve personellerini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

27 Oca 2023 - 16:47 - Güncel