362 projeye 3 milyar 394 milyon lira ödenek

Kahramanmaraş İl Koordinasyon Kurulunun 2022 yılı 4. dönem toplantısı ve il idare şube başkanları toplantısı, Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında, paydaş kurum temsilcilerinin katılımıyla düzenlendi.

Haber albümü için resme tıklayın

 

 Toplantının açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, “2022 yılı yatırımlarının yıl sonu gerçekleşmeleri ile ilgili yatırım izleme raporlarını incelediğimizde, il genelinde yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarımız toplam 362 proje üzerinde çalışmalarını yürütmüştür. Projelerin toplam tutarı 23 milyar 49 milyon TL, 2022 yılı ödeneği ise 3 milyar 394 milyon TL’dir. Çalışmalarımıza hız vererek neticelendirmek için gereken gayreti göstereceğinize olan inancımla, tüm kurum ve kuruluşlarımıza başarılar diliyor, yatırımların hayata geçirilmesinde emek sarf eden tüm çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün İl Afet Risk Azaltma Planı ve Karayolları 5. Bölge Müdürlüğünün hemzemin geçitler hakkında sunumları ile devam eden toplantı, kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelerin 2022 yılı yatırımlarının yıl sonu gerçekleşmeleri ve koordinasyonu gerektiren konuların değerlendirilmesi ile sona erdi.

 

25 Oca 2023 - 17:30 - Güncel