Elbistan’a özel eğitim anaokulu açıldı

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, kentte özel eğitim öğrencilerine yönelik olarak anaokulu açıldığını söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Bahçelievler Mahallesi’ndeki özel eğitim meslek okulunun bir katının özel eğitim anaokuluna dönüşümü için Milli Eğitim Bakanlığı'nın onayının alındığını bildiren Çetin, “Özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımızın anaokuluna erişimini modern ve müstakil bir ortamda sağlayacağız” dedi.

Elbistan’da özel eğitimde sunulan hizmetin kalitesi ile erişilebilirliğini artırmak için bir dizi çalışma sürdürdüklerini hatırlatan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Şehrimize kazandırdığımız özel eğitim meslek okuluyla birlikte özel eğitime gereksinim duyan çocuklarımızın eğitim hayatlarının ilk adımlarında da yanlarında olacağız” şeklinde konuştu.

Özel eğitim anaokulunun, önemli bir işlev üstleneceğini dile getiren Çetin, “Bahçelievler Mahallemizdeki okul binamızda bir dizi yapısal değişikliğe gideceğiz. Bu eğitim yuvamızı, özel eğitime gereksinim duyan çocuklarımız için adeta bir kompleks haline getireceğiz. Önce özel eğitim meslek okulu akabinde de özel eğitim anaokulu projelerimizi hayata geçirerek çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirme hedefimizi adım adım gerçekleştiriyoruz.

Şehrimizde, halihazırda 8 anaokulumuz bulunuyor. Özel eğitim anaokulumuzla da bir ilki gerçekleştirdik. Elbistan özel eğitim anaokulumuz, ülkemiz genelinde bu kategorideki az sayıdaki okuldan birisi oldu. Özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımızın, yeni eğitim yuvalarının kapısını en kısa sürede açması için çalışmalarımızı başlattık. İnşallah en kısa sürede hazırlıklarımızı tamamlayıp okulumuzu öğrencilerimizle buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Elbistan’da özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklara yönelik olarak projelendirilen 16 derslikli Özel Eğitim Uygulama Merkezimizin yapımında sona yaklaştık. Özel eğitim meslek okulumuz ve son olarak da özel eğitim anaokulumuzla birlikte öğrencilerimizin eğitim süreçlerinin her anında yaşam becerilerini arttırmak ve kaliteli eğitim almaları için her türlü desteği vermiş olacağız. Bu eğitim yuvasının Elbistan’ımıza kazandırılmasındaki destek ve katkılarından dolayı Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ve 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Şehrimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

24 Oca 2023 - 17:30 - Güncel