Başkan Özgen: “Vatandaş su faturalarını ödeyemez hale geldi”

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, KASKİ’nin içme suyuna peş peşe yaptığı zamlara tepki göstererek, “Evine ekmek götürme derdindeki vatandaş, su parasını ödeyemez hale geldi” dedi.

 

Astronomik rakamlara ulaşan içme suyu fiyatıyla ilgili adım atılmasını isteyen Başkan Özgen, Kahramanmaraş milletvekillerine seslenerek, “Bu duruma sessiz kalmayın” çağrısında bulundu.

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, kentteki diğer sorunları dile getirdiği açıklamasında; “Kızılcaoba Mahallesi’ndeki metruk binaların yıkılması gerekiyor. Elbistan Belediye Başkanı’nın, uyuşturucu kullananların mesken tuttuğu bu yerleri sahipleri ile görüşüp bir an önce yıkması lazım. Mahalle halkı bu konudan çok şikayetçi. Ayrıca, kaldırımların temizliğinin de daha sık yapılmasını istiyoruz. Özellikle de Pınarbaşı Caddesi’ndeki görüntü, modern bir şehre yakışmıyor.

Umumi tuvaleti olmayan kimsesiz ve sahipsiz Elbistan, santral bacasından çıkan zehri soluyor. Çelikler firması, gece saatlerinde bacalardan kül saçarken gündüz de çalıştırmayarak halkın gözünü boyamaya çalışıyor. Ağır iş koluna giren maden ve enerji sektöründe gençlerimizin asgari ücrete köle gibi çalıştırılması da konunun farklı bir boyutu. Şeker fabrikaları eylül ayına kadar zam yapmama kararı almış Sandıklar geliyor. Stratejik ürün olan şeker, özel şirketlerin elinden alınacak inşallah. Bu fabrikalar tekrar milletimizin olacak” şeklinde konuştu.

Elbistan’ın il olması konusundaki çağrılarına siyasilerden ve sivil toplum kuruluşlarından yanıt alamadıklarını vurgulayan Başkan Özgen, “İnşallah sesimizi duyarlar da bir araya geliriz. Şehrimizle ilgili güzel ve yapıcı her öneriye biz destek vereceğiz. Yerel ve ulusal ölçekte mazlumların yanında; zalimlerim ve iş bilmezlerin karşısında olacağız. Bir şey değişecek her şey değişecek. Bu hareket bir siyasi oluşum değildir. Adalet, liyakat ve sürdürülebilir ekonomi diyen bir devrim hareketidir. İnşallah yurdumuza bahar gelecek; bolluk içinde bereketli günler göreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

21 Oca 2023 - 16:54 - Güncel