Sosyal medyadan aldığı botun yerine farklı numaralarda babet geldi

Elbistan’da bir vatandaş, sosyal medyada online satış yapan bir firmaya 700 lira vererek satın aldığı 2 çift botun yerine ayak numaraları farklı babet ayakkabı gönderildiğini görünce şoke oldu.

 

Elbistan'da yaşayan bir vatandaş, sosyal medya üzerinden online satış yapan bir firmanın paylaşımında gördüğü bottan 2 adet sipariş verdi. Birkaç gün sonra kargo firmasından botlarını teslim almaya giden vatandaş, içinde sipariş ettiği botların bulunduğunu sandığı paketi teslim aldı. Kargo paketini açan vatandaş, içindekini görünce gözlerine inanamadı. Paketin içinde 700 lira vererek satın aldığı botların yerine 1 çift babet ayakkabı olduğunu gören vatandaş ilk başta yanlışlık olduğunu düşündü. Kendisine gönderilen ayakkabıların numaralarının bile farklı olduğunu anlayan vatandaş, firma ile iletişime geçmek istedi. Ancak firmanın telefonuna ulaşamayan vatandaş, dolandırıldığını anladı.

Aynı markadan daha önce de alışveriş yaptığı için güven sağladıklarını ifade eden vatandaş ise, 700 liralık kaybı için yasal yollara başvuracağını dile getirdi.

21 Oca 2023 - 16:50 - Güncel