Ekinözü notere kavuştu

Ekinözü ilçesi, yıllardır özlemini duyduğu Noter hizmetine nihayet kavuştu. Ekinözü ilçesine Noter Niyazi Kasap atandı.

Büyütmek için resme tıklayın

 

Adalet Bakanlığı, 78 adet ilçeye yeni noterlik kurulacağını açıklamıştı. Bu ilçelerden biri de Ekinözü’ydü. Bakanlığın bu kararının ardından ilçeye açılan noterliğe Niyazi Kasap atandı.

Ekinözü Noteri Niyazi Kasap, yaptığı değerlendirmede; “Vatandaşlarımız ilçeye noterlik açılmasından dolayı çok memnunlar. Sadece Ekinözü’ne hizmet vermiyoruz. Elbistan'dan işlem yaptırmak için gelenler de oluyor. Ancak, hizmete başladığımızdan bu yana 2 aydan fazla zaman geçmesine rağmen, kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız ilçeye noter açıldığından pek haberdar değiller. Noter hizmetini onların ayağına getirdik” dedi.

Noterlik dairesinin, Ekinözü Belediye binasının giriş katında hizmet verdiğini dile getiren Kasap, “Noterlik dairemizde 2. el araç satış işlemleri, sıfır km araç araç tescili, mirasçılık belgesi düzenleme, vekaletname, ihtarname, vasiyetname, ticari defter tasdiki ve taşınmaz satış vaadi sözleşmesi gibi bilinen birçok işlem yapıldığı gibi, taşınır rehin işlemleri, e-tespit işlemleri, emanete alma işlemleri gibi pek çok işlemi yapıyoruz. Ekinözü halkı çok içten ve yardımsever. Ekinözü halkına hizmet etmekten mutluyum” şeklinde konuştu.

 Ekinözü’nde yaşayan vatandaşlar ise noterlik açılmadan evvel başka ilçelere gitmek zorunda kaldıklarını hatırlatarak Ekinözü noterliğinde, işlemlerinin hızlı bir şekilde yapılmasından memnuniyet duyduklarını belittiler.

Vatandaşlar, “Noter hizmeti ayağımıza kadar geldi, inşallah adliye de tez zamanda tekrar açılır” ifadesini kullandılar.

 

21 Oca 2023 - 16:42 - Güncel