Afşin’de çaldıkları buzdolaplarını Elbistan’da sattılar

Afşin’de, kapatılan bir oteldeki 15 adet buzdolabını Elbistan’da sattıkları öne sürülen 2 hırsızlık şüphelisi tutuklandı.

 

Edinilen bilgilere göre, Pınarbaşı Mahallesinde kapatılan bir otele giren 2 şüpheli, 15 adet mini buzdolabını çalarak kayıplara karıştı. Durumun bildirilmesiyle olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, kuruma ait güvenlik kamerası ile bölgedeki Kent Güvenlik Yönetim Sistemi'nin (KGYS) kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

Bölgedeki kamera görüntülerini inceleyen ekipler, 2 günlük çalışmanın ardından hırsızlık olayının şüphelilerinin Ö.Ö. ve B.Ö. olduğunu tespit etti. Polis ekipleri, şüphelilerin çaldıkları 15 adet buzdolabının 9’unu Afşin ve Elbistan’da sattığını belirledi. Yapılan çalışma sonucu 6 buzdolabı bulunarak sahibine teslim edildi. Diğer 9 buzdolabının bulunması için de geniş çaplı araştırma yapıldığı bildirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar Ö.Ö. ile B.Ö.,  tutuklanarak Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi.

14 Oca 2023 - 16:51 - Güncel