‘İlk Evim İlk İşyerim’ projesine Elbistan’dan konut sayısının 6 katı başvuru

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesi kapsamında Elbistan’da inşa edilecek 750 konutun hak sahibi, başvuru yapan yaklaşık 6 bin kişi arasından kurayla belirlendi.

‘İlk Evim İlk İşyerim’ projesine Elbistan’dan konut sayısının 6 katı başvuru
‘İlk Evim İlk İşyerim’ projesine Elbistan’dan konut sayısının 6 katı başvuru
+2
Haber albümü için resme tıklayın

 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın ‘İlk Evim, İlk İş Yerim’ projesinde Kahramanmaraş genelinde inşa edilecek toplam 3 bin 101 konutun kura çekimi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde yapıldı.

TOKİ sunumu ile başlayan törende açılış konuşmalarını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ve İçişleri Komisyon Başkanı Milletvekili Celalettin Güvenç; cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi kapsamında hak sahibi olacak vatandaşlar evlerinin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundular.

Vali Ömer Faruk Coşkun ise, konuşmasında 3 bin 101 konut için toplam 48 bin 54 kişinin başvuru yaptığını söyledi.

Vali Coşkun, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışıyla hareket eden devletimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın riyasetinde tüm kurumlarımızca sosyal devlet olmanın bütün gerekleri yerine getirilerek Türkiye yüzyılını inşa etmek için büyük bir çaba sarf ediliyor. Bu vesile ile cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi olan bu proje için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza, Toplu Konut İdaresi Başkanlığımıza ve emeği geçen tüm kurumlarımıza şükranlarımı arz ediyor, Yüzyılın Konut Projesi olan konut seferberliğinin kadim şehrimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, kura çekimi sonucunda ev sahibi olacak tüm vatandaşlarımıza hanelerinde huzur ve mutluluklar temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, şehit yakınları ve gaziler için yapılacak konutların kurasını çekti.

Projeye ise Elbistan’dan ise konut sayısının 6 katı başvuru geldi. Elbistan’da inşa edilecek 750 konutun hak sahibi, başvuru yapan yaklaşık 5 bin 954 kişi arasından belirlendi. Kurada, şehit yakınları ve gaziler kuraya girmeden konut sahibi oldu. Engelli vatandaşlar için ise 38 adet konut ayrıldı. Bu kategoride 341 engelli vatandaş başvuru yaptı. Geriye kalan konutlar için ise ayrı ayrı kura çekimi gerçekleştirildi.

Projede, 3+1 konutların başlangıç fiyatı 850 bin TL şeklinde açıklandı. Proje kapsamında inşa edilecek 2+1 konutların başlangıç fiyatı ise 608 bin TL olacak. Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa edilecek 2+1 konutlara aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle, 240 ay vadeyle sahip olunabilecek. Öte yandan, 850 bin fiyata sahip 3+1 konutlar ise 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vade ile alınabilecek.

Konutların yapılacağı mevki ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

07 Oca 2023 - 17:51 - Güncel