ETSO’nun kente kazandırdığı eğitim yatırımında sona yaklaşıldı

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB)  birlikte kente kazandırdıkları eğitim yatırımında sona yaklaşıldı.

ETSO’nun kente kazandırdığı eğitim yatırımında sona yaklaşıldı
ETSO’nun kente kazandırdığı eğitim yatırımında sona yaklaşıldı
Haber albümü için resme tıklayın

 

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin ile Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, Pınarbaşı Mahallesi’ndeki inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Çetin ve Paksoy, yüklenici firma yetkililerinden inşaatta gelinen son nokta hakkında bilgi aldı.

İnceleme sonrasında değerlendirme yapan Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, eğitime destek olma yolunda önemli bir yatırıma öncülük etmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) destekleri ile hayata geçirilen yatırımın, sadece Elbistan için değil çevre ilçelere de hizmet verecek bir yapıya dönüştüğünü anımsatan Başkan Paksoy, “2022 yılı içinde şehrimizin eğitim altyapısını güçlendirecek bir okul binası kazandırmak için yola çıkmıştık. Aradan geçen süre içinde kaymakamlığımız ve milli eğitim müdürlüğümüzün talepleri doğrultusunda yapımında öncü olduğumuz binanın Rehberlik Araştırma Merkezi’ne (RAM) dönüşmesi yönünde fikir birliğine varıldı. Elbistan’la birlikte diğer komşu ilçelerimizin de faydalanabileceği bir merkez olmasını kararlaştırdık. Bu merkez, inşallah önümüzdeki günlerde kapısını açacak” dedi.

Eğitim alanında sundukları katkıyı önümüzdeki dönemde de sürdürme gayreti içinde olacaklarının altını çizen Başkan Paksoy, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız için ne yapsak azdır. Bir yandan şehrimize katma değer üretirken diğer yandan da eğitimle birlikte sosyal ve kültürel projelerde kalıcı çalışmalarda ETSO’nun katkısının en üst seviyede olmasını istiyoruz. Bu proje ile bir adım attık. İnşallah önümüzdeki süreçte de imkanlarımız ölçüsünde şehrimiz için üstümüze düşeni fazlasıyla yapacağız. Bu eğitim yatırımının Elbistan’ımıza kazandırılması noktasında bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçenlere ilçemiz, üyelerimiz ve odamız adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin ise, Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ne dönüştürülen yatırımın şubat ayında bitirilmesinin planlandığına değindi.

Halihazırda Milli Eğitim Müdürlüğü’nde hizmet veren Rehberlik Araştırma Merkezi’nin, müstakil bir binaya kavuşacağını hatırlatan Çetin, “Rehberlik Araştırma Merkezimiz, 5 ilçede 75 bine yakın öğrencinin işlemlerini yapıyor. Oldukça yoğun bir çalışma programı içerisindeki bu birimimizin tek merkezde olmasını istiyorduk. Bu doğrultuda da Elbistan Ticaret ve Sanayi Odamızın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin destekleri ile kentimize kazandırılan anaokulu binasının Rehberlik Araştırma Merkezi olarak kullanılması yönündeki teklifimiz uygun bulundu. İnşallah kentimize yakışan bir merkez olacak. Tüm birimler müstakil olarak bu binada hizmet verecek. Şubat ayı içinde de inşaatın bitmesini bekliyoruz. Elbistan’ımızın eğitim altyapısına desteklerinden dolayı ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyoruz. Elbistan’ımıza hayırlı olsun” değerlendirmesinde bulundu.

03 Oca 2023 - 16:57 - Eğitim