Elbistan Devlet Hastanesi’ne atanan uzman doktorlar açıklandı

Sağlık Bakanlığı’nın, 108. dönem devlet yükümlülüğü hizmeti kurasında Elbistan Devlet Hastanesi’ne aralarında kalp damar cerrahının da bulunduğu 3 uzman doktor ile 2 tabip ataması yapıldı.

 

Sağlık Bakanlığı’nın 2022 yılı 4.dönem ilk defa ve yeniden atama kurasında Elbistan Devlet Hastanesi’ne 4 uzman doktor ile 2 de tabip kadrosu açılmıştı. Son kurada, Elbistan Devlet Hastanesi’ne yan dal uzmanlıkları olan endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları ile gastroenterolojinin yanı sıra çocuk cerrahisi ve tıbbi biyokimya uzmanı kadrosu açılmıştı. Kura sonucunda açılan kadrolar boş kalmıştı.

Bakanlık, bu kuranın akabinde 108.dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurasının takvimini yayımlamıştı. Son kurada Elbistan Devlet Hastanesi’ne göğüs hastalıkları, kalp ve damar cerrahisi ile ruh sağlığı hastalıkları uzmanı ile 2 de tabip kadrosu ayrılmıştı. 108.dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurası, Sağlık Bakanlığı’nda noter huzurunda çekildi. Kura sonucunda Elbistan’a ayrılan kadroların tamamı doldu.

Buna göre, Elbistan Devlet Hastanesi’ne göğüs hastalıkları uzmanı Armağan Yılmaz, ruh sağlığı hastalıkları uzmanı Elif Yavuz ve kalp damar cerrahisi uzmanı Sibel Gür ile tabipler Özge Sivri ve Seren Kavak atanmış oldu.

Elbistan Devlet Hastanesi’nde ise göz hastalıkları, kadın doğum ve hastalıkları ile kulak burun ve boğaz hastalıkları gibi vatandaşların randevu bulmakta zorluk çektiği branşlardaki açık devam ediyor.

Ataması yapılan doktorların önümüzdeki günlerde ilçeye gelerek görevlerine başlayacağı bildirildi.

 

30 Ara 2022 - 17:03 - Güncel