Şehitlerimiz dualarla yâd edildi

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şubesi’nin aylık olarak düzenlediği programda; tüm şehitlerimiz için Yasin-i Şerif okutuldu.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Fırat Kalkanı Harekatı esnasında 30 Aralık 2016’da şehit düşen Elbistanlı uzman onbaşı Ayhan Güzel’in de şahadet gününde gerçekleştirilen programa, şehit yakınları ve gazilerin yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Hakan Kırılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü, Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil, İlçe Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç, kurum amirleri ve okul müdürleri katıldı.

Programda; Kur’an-ı Kerim tilaveti ile Yasin-i Şerif okunmasının ardından eller semaya açılarak başta Elbistanlı şehitler olmak üzere tüm şehitlerimiz için dua edildi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şube Başkanı Ragıp Kul, anma programına katılarak kendilerini yalnız bırakmayanlara teşekkür ederek, “Her ayın son Cuma gününde şehitlerimiz için Yasin-i Şerif okutuyoruz. Bu programımızı 6 yıl önce şehit düşen Ayhan Güzel kardeşimizin şahadet yıl dönümünde gerçekleştirmiş olduk. Tüm şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun” dedi.

30 Ara 2022 - 16:55 - Güncel