Yeni yılda geçerli olacak halı yıkama ücretleri açıklandı

Elbistan Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği Başkanı Mustafa Heleteli, 2023 yılından itibaren geçerli olmak üzere halı yıkama ücretlerinde taban fiyatın 15 lira olacağını söyledi.

Elbistan Profesyonel Halı Yıkamacılar Derneği, yönetim Kurulu kararı ile başkan seçimini yaptı. Seçim sonrasında dernek başkanı Mustafa Heleteli oldu.

Toplantıda alınan kararları açıklayan Heleteli, “Halı yıkama sektöründe, meslektaşlarımızla hizmette kaliteyi en üst seviyeye taşımak adına çalışacağız. Çünkü Elbistan halkı en güzel ve en kaliteli hizmeti hak etmektedir. Ayrıca, müşteri memnuniyeti ile üst üste gelen zamlar arasında sıkışan; tüm halı yıkama firmalarımızın katıldığı fiyat istişaresi ile kaliteli işçilikten ödün vermeden minimum fiyat güncellemesiyle halkımıza sunacağız. Takdir edersiniz ki halı yıkama sektörü tamamen beden gücü ve alın teri ile yapılmaktadır” dedi.

2023 yılında geçerli olacak ücreti de belirlediklerini dile getiren Başkan Mustafa Heleteli, “Genel giderlerin başında olan personellerin de haklarını alabilmesi için yakıt ve halı yıkamada kullanılan malzemelere gelen yüzde 70 oranındaki zamları da göz önünde bulundurarak derneğimizin kararı ile 2023 yılı Ocak ayından itibaren taban fiyatın 15 ₺ olarak güncellenecektir. Bu zorunlu fiyat artışından dolayı müşterilerimizin bunu anlayışla karşılayacağını umuyoruz. 2023 yılının tüm ülkemize barış, mutluluk ve bereket getirmesini diliyoruz” şeklinde konuştu.

30 Ara 2022 - 16:44 - Güncel