Albay Yağan’dan korucular derneğine ziyaret

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tolga Yağan, beraberinde Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü ile Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneğini ziyaret etti.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Ziyarette, güvenlik korucuları ve dernek başkanı Celalettin Fırtına tarafında karşılanan Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tolga Yağan, korucuları her zaman bir personeli olarak gördüğünü söyledi.

Korucuların, Jandarma Teşkilatı ile birlikte takdire şayan görev üstlendiğini belirten Albay Yağan, “Kahramanmaraş’ımızda görev yapan yaklaşık 1500 korucumuz ile her türlü görevde bir ve beraberiz. Korucularımız jandarmamızın bir parçasıdır. Kırsalımızda gerek terörle mücadelede, gerekse diğer verilen vazifelerde başarılı görevler yapan korucularımız bizim göz bebeğimizdir. Her birini ayrı ayrı sevgiyle muhabbetle selamlıyor ve tebrik ediyorum. Bugüne kadar terörle mücadelede şehit olan güvenlik korucularımızı ve tüm şehitlerimizi rahmetle saygıyla anıyorum. Mekanları cennet olsun” dedi.

Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Celalettin Fırtına ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sayın komutanımızın ziyareti bizleri onurlandırmıştır. Bu ziyaretiniz, güvenlik korucularımıza verdiğiniz değer ve önemin bir kanıtıdır. Güvenlik korucuları olarak jandarma teşkilatımız ile vatan savunmasında beraber olmanın gururunu yaşamaktayız” ifadelerini kullandı.

29 Ara 2022 - 17:06 - Güncel