Deva Partisi heyetinden tarım ve esnaf STK’larına ziyaret

Deva Partisi Elbistan İlçe Başkanı Av. Muhammed Şahin, parti yönetimi ile birlikte Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut ve Elbistan Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Cuma General’i ziyaret etti.  

Büyütmek için resme tıklayın

 

Ziyaretlerini değerlendiren Av. Şahin, “İlgili kurumlara bağlı bulunan esnaf ve çiftçilerimizin sorunları gün geçtikçe artıyor. Ve bunların çözümleri için gerek odalar ve gerekse de ilgili kuruluşlar ile koordine olarak, partimizin hali hazırda bulunan ve cumhuriyet tarihinde eşine az rastlanır bir titizlik ile hazırlanan eylem planları ile bu sorunlara ne denli çözüm sunulacağını anlattık. Bu çözümlerde takip edilecek yolun rantlar doğrultusunda olmayıp, halkın çıkarları gözetilerek ve verilen kredilerde desteklerde takip mekanizmaları ile daha verimli ve daha akıcı bir şekilde kullandırılmasını önemsediğimizi dile getirdik. Gerek enflasyon gerekse, gün geçtikçe artan fiyatların ile bazı rant ve kapının arkasında bugün halkın en temel geçinme aracı olan asgari ücrette yapılan zamların akabinde erimesine yol açan lobilerin önün kapanmasının ve bu tür spekülatif hareketlerin önlenmesi yönünde fikirler sunulmuş ve çözümleri konusunda istişarelerde bulunduk” dedi.

Bölgedeki sulama projelerinin halen beklenilen hızda ve performans da ilerleyememiş olduğunu söyleyen Deva Partisi Elbistan İlçe Başkanı Av. Muhammed Şahin, bölge çiftçisi için bu projelerin bir an önce tamamlanmasının elzem bir ihtiyaç olarak gördüğünü ve bunun partisinin hazırlamış olduğu çiftçi eylem palanında öncelikli konuları içinde yer aldığına değindi.

Şahin, “Bunların yanı sıra bölge halkı için halen tamamlanmayan yatırımlar ve projeler ile filtresi olmaksızın bu güzide ovanın insanını zehirleyen bazı kesimlerin halk aç mı kalsın kıstası ile kendilerine esas nemayı toplayan ve insanların canını yok sayarak çalışmasına hakkının emeğinin sömürülmesine göz yumuluyor. Bu yerlerde işçi emekçi olarak çalışmak isteyen insanların, iş başvurularının dahi belli kesimlerin rant ve bugün siyasi güç göstergesi olarak kullanılıyor. Kurulan bu düzen ve bu tür çırpınışlar, sonun bir göstergesidir.

Önümüzdeki süreçte açıklanacak cumhurbaşkanı adayı ve yapılacak olan seçimler, bu ülke insanın gerçek gücünü ve her şeye rağmen bu kötü gidişata nasıl dur dediğinin bir göstergesi olacak” cümleleri ile açıklamasını tamamladı.

28 Ara 2022 - 16:55 - Güncel