Elbistan Güreş Festivali için başvurular başladı

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü ile Elbistan Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün ortaklaşa organize ettiği ‘Elbistan Güreş Festivali’ için başvurular başladı.

Büyütmek için resme tıklayın

 

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, ata sporumuz olan güreşle ilgili önemli ve özel bir organizasyon için kolları sıvadıklarını söyledi.

Elbistan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak yapılacak ‘Elbistan Güreş Festivali’nin’, Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Okulu koordinatörlüğünde gerçekleştirileceğini belirten Çetin, “Güreşçilerimiz er meydanına çıkıyor” dedi.

Elbistan’ın, güreşte çok önemli isimler yetiştirdiğini hatırlatan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, bu festivalle de yeni şampiyonlar çıkarmak istediklerini vurguladı.

Festivale, kentteki ortaokul ve lise öğrencilerinin başvurabileceğini dile getiren Çetin, “Ata sporumuz güreşe sahip çıkmak ve önceki yıllarda olduğu gibi yeniden şampiyonlar yetiştirmek için önemli bir organizasyon hazırladık. 25 Mayıs 2023’te, Elbistan’da er meydanı kurulacak. Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzle birlikte düzenleyeceğimiz Elbistan Güreş Festivali’ni, 3 ayrı kategoride planladık. Her kategoride de 6’şar sıklet belirledik. Başvurularımız başladı. Festivalde yer almak isteyen, bu spora ilgi duyan tüm ortaokul ve lise öğrencilerimiz katılabilirler. Başvurular, 19 Mayıs 2023 tarihine kadar sürecek. Turnuva sonunda dereceye girenlere para ödülü verilecek” ifadelerini kullandı.

28 Ara 2022 - 16:48 - Güncel