KİÜ’de rektörlük devir-teslim töreni gerçekleştirildi

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. İsmail Bakan, kurucu Rektör Prof. Dr. Sami Özgül’den görevi devraldı.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğü’ne (KİÜ) atanan Prof. Dr. İsmail Bakan, kurucu Rektör Prof. Dr. Sami Özgül’den görevi devraldı.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen devir-teslim töreninde KİÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Küçükönder, Genel Sekreter Mustafa Kemal Hançerli ve akademisyenler hazır bulundu. Yeni Rektör Prof. Dr. Bakan’ın, rektörlük binişini giydiren ve mazbata ile rektörlük mührünü teslim eden, kurucu Rektör Prof. Dr. Özgül, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Görevi devralan Prof. Dr. İsmail Bakan da, bugüne kadar verdiği hizmetler dolayısıyla Prof. Dr. Özgül’e teşekkür etti. Bundan sonraki süreçte KİÜ’yü daha iyi noktalara taşımak için gayret edeceklerini ifade eden Prof. Dr. Bakan, şöyle konuştu:

“Sözlerimin başında, atamamızı uygun bulan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum, saygılarımı sunuyorum. YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar hocama teşekkür ediyorum. Bizi bu göreve layık gördüler. Tabi ki, Sami Hocamız üniversitemizi kurdular, bugünlere getirdiler. Bu büyük bir çaba ve emek gerektiren bir süreç. O yüzden sayın hocam, emeklerinize sağlık.. Üniversiteye yapmış olduğunuz katkı ve hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Gerçekten bir kurumu, yönetmek büyük bir sorumluluk istiyor. O sorumluluğu sonuna kadar bir sorunla karşılaşmadan başarılı bir şekilde yerine getirip, bir başkasına devretmek, bir yöneticinin gurur duyacağı en önemli hususlardan biridir. Bu bağlamda hocamı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum.”

Aldığı sorumluluğun bilincinde ve farkında olduğunu dile getiren Bakan, “Bu kurumlar önemli ve ne olursa olsun mutlaka geliştirilmesi gereken, adım adım ileri götürülmesi gereken birimlerdir. Buraların çok iyi yönetilmesi gerekiyor. Burada gönül kırgınlığı olmaz-küskünlük olmaz. Esas olan bundan sonraki süreçte kendi şahsımız değil, kurumun gelişmesidir. Kuruma kimler hangi katkıyı sağlayacaklarsa, bütün ilgili birimlerle, ilgili kurumlarla ve yetkililerle sürekli diyalog halinde olacağız. Sayın Valimizle, Büyükşehir Belediye Başkanımızla, diğerBelediye Başkanlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla ve çalışma arkadaşlarımızın destekleriyle inşallah İstiklal Üniversitesi’ni, akran üniversiteler konumuna getirmeye, daha iyi yerlere taşımaya gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Günün anısına her iki rektör birbirine çiçek takdiminde bulunurken, Prof. Dr. Bakan, yaptığı hizmetler dolayısıyla Prof. Dr. Özgül’e plaket verdi.

27 Ara 2022 - 16:43 - Eğitim