KYK’lı öğrenciler ve büyükşehir çalışanları fidan dikti

Elbistan’da büyükşehir belediyesi çalışanları ile Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Yurtları’nda kalan öğrenciler, Şardağı’na fidan dikti.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi personelleri ile Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Elbistan Yurtları’nda kalan üniversite öğrencileri, Şardağı’nın Bayrak Tepe mevkiinde ağaçlandırma çalışmasına imza attı. Toplamda 214 adet çam fidanı, büyükşehir belediyesi ve üniversite öğrencileri tarafından tepenin uygun noktalarında toprakla buluşturuldu.

Fidanları özenle diken öğrenciler, böyle anlamlı bir çalışmada yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirttiler.

Öğrenciler, “Üniversite öğrenimi için geldiğimiz Elbistan’ın ağaçlandırılmasına katkı sunmak istedik. Geleceğe daha yeşil bir Elbistan bırakmak için bu çorbada bizim de tuzumuz olsun diye Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile birlikte 214 çam fidanını toprakla buluşturduk. İnsanın yaşamı boyunca yapabileceği ve yapması gereken en güzel şeylerden birinin fidan dikmek olduğunu düşünüyoruz. Bugün diktiğimiz fidanlar, inşallah ağaca dönüşecek ve gölgesinde de bizden sonraki nesiller gölgelenecek. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

 

27 Ara 2022 - 16:40 - Güncel