Berber ve kuaförlerin tatil olacağı gün belli oldu

Elbistan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mükremin Alagöz, berberler, kuaförler ve güzellik salonu işletmeleri için hafta tatili uygulamasının 1 Ocak itibariyle başlayacağını duyurdu.

 

Bu çerçevede Elbistan’daki hafta tatilinin Pazar günü olarak belirlendiğini söyleyen Başkan Alagöz, hafta tatili uygulaması için uzun süredir çalışma yaptıklarını anımsatarak, “Sektörümüz için oldukça uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz ve hatırlanacağı üzere 1 Ekim 2022 tarihi itibariyle uygulamaya geçmesi düşünülen “berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönündeki karar” hazırlıkların tamamlanmaması nedeniyle ertelenmişti. Şu an itibariyle tüm eksiklikler giderilmiş, taleplerimiz doğrultusunda ilçemizdeki berber, kuaför ve güzellik salonlarının bir günlük tatilinin Pazar gününde uygulanması kararlaştırılmıştır” dedi.

 Elbistan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mükremin Alagöz, “TESK, TOBB desteği ve Türkiye Berberler, Kuaförler, Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonumuzun talebi ile Ticaret Bakanlığımızca alınan ve 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle başlayacak bu karar; berber, kuaför ve güzellik salonu işletmeci ve çalışanlarının en azından haftanın bir günü dinlenme ve sosyalleşmelerine imkân tanımış; bu sayede zihin ve beden sağlıklarının korunmasına, motivasyon, performans ve hizmet kalitesinin artmasına ve daha da önemlisi aile bağları ile toplumsal bağların güçlenmesine katkı sağlamıştır.

Söz konusu tatil hakkının tüm işletmeler için eşit şekilde uygulanacak olması haksız rekabetin oluşması ve işletmelerin ekonomik kayba uğramalarını da engellenecektir. Uygulamanın hayata geçmesinde destek veren herkese ve tüm sektör çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu uygulama sektörümüz için bir milat olarak her daim hatırlanacaktır” ifadelerini kullandı.

 

27 Ara 2022 - 16:35 - Güncel