Eş zamanlı kumar operasyonunda 8 şahsa 14 bin 552 lira ceza

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ilçede faaliyet gösteren dernek lokali ve kahvehanelerde yapılan kumar operasyonunda 8 şahsa, 14 bin 552 lira idari para cezası kesildi.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği koordinesinde dernek ve lokaller ile kahvehanelere yönelik olarak eş zamanlı kumar operasyonu düzenlendi. Mahkemeden alınan arama kararına istinaden yapılan operasyonda 13 ayrı mekanda denetimler gerçekleştirildi. Yapılan operasyonda 143 şahsın genel bilgi taraması (GBT) yapıldı. Aranması olan 1 şahıs gözaltına alındı. Operasyon sonucunda kumar oynarken suçüstü yakalanan 8 şahsa, Kabahatler Kanunu çerçevesinde kişi başı 1.819 TL olmak üzere toplam 14 bin 552 lira idari para cezası kesildi. Kumardan elde edildiği değerlendirilen 790 liraya da el konuldu.

Operasyonda 1 dernek yöneticisi ile ruhsatsız kahvehane işletmecisi hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak suçundan adli işlem yapıldı. Söz konusu dernek ve ruhsatsız kahvehane hakkında ilgili kurumlar hakkında da ayrıca idari işlem başlatıldı.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, kuruluş amacı dışında faaliyet gösteren, denetimlere daha az tabi olacaklarını düşünen dernek lokalleri ve kahvehanelerle ilgili çalışmalarının aralıksız olarak devam edeceği belirtildi.

25 Ara 2022 - 16:34 - Güncel