Elbistan’a ayrılan kadrolar boş kaldı

Sağlık Bakanlığı’nın, 2022 yılı 4. dönem ilk defa ve yeniden atama kurasında Elbistan Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne ayırdığı kadronun tamamı boş kaldı.

 

 Sağlık Bakanlığı’nın 2022 yılı 4.dönem ilk defa ve yeniden atama kurasında Elbistan Devlet Hastanesi’ne 4 uzman doktor ile 2 de tabip kadrosu açılmıştı. Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne ise 3 uzman diş tabibi kadrosu verilmişti.

Son kurada, Elbistan Devlet Hastanesi’ne yan dal uzmanlıkları olan endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları ile gastroenterolojinin yanı sıra çocuk cerrahisi ve tıbbi biyokimya uzmanı kadrosu açılmıştı.

Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne ise uzun süredir atama yapılması beklenen endodonti, proteknik diş tedavisi ve tıbbi restoratif diş tedavisi uzmanı kadrosu verilmişti.

2022 yılı 4.dönem ilk defa ve yeniden atama kurası, Sağlık Bakanlığı’nca noter huzurunda çekildi. Kura sonucunda 7 uzman doktor ile 2 tabip kadrosuna atama yapılmadı.

Elbistan Devlet Hastanesi’nde ise göz hastalıkları, kadın doğum ve hastalıkları ile kulak burun ve boğaz hastalıkları gibi vatandaşların randevu bulmakta zorluk çektiği branşlardaki açık devam ediyor.

Günlerce sonraya randevu verilen branşlardaki atama umudu ise, 108.dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurasında. Bakanlık, kura takvimini açıklarken sağlık kuruluşlarına ayrılacak kadroları önümüzdeki günlerde belirleyecek.

24 Ara 2022 - 17:23 - Sağlık