Hayrat Yardım Derneği’nden İdlib’e yardım eli

Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilcisi Şener Kara, Suriye’nin İdlib kentinde zor koşullar altında yaşamaya çalışan ailelere, hayırseverlerin desteği ile gıda, giyecek, kömür ve battaniye yardımı ulaştırdıklarını söyledi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

 

Kara, Hayrat İnsani Yardım Derneği olarak 5 kıta 70 ülkede milyonlarca ihtiyaç sahibi mazlum ve mağdura yönelik çalışmalar sürdürdüklerini söyledi.

Hayrat İnsani Yardım Derneği’nin, Bakanlar Kurulu kararı ile ‘kamu yararı’ ve ‘izin almadan yardım toplama izni’ verilen kuruluşlar arasında olduğunu belirten Elbistan Temsilcisi Şener Kara, “Hayrat Yardım Elbistan Temsilciliği olarak, savaşın uzun yıllardır devam ettiği Suriye’de yetim, mazlum ve mağdur kardeşlerimizi Elbistan halkımızın desteği ile yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. Savaşın başladığı ilk yıllardan bu zamana kadar çadırlarda yaşamak zorunda kalan kardeşlerimizin dertlerine derman olmaya gayret gösterdik ve onlara sahip çıkmaya da devam edeceğiz.

Bu doğrultuda 12-15 Aralık tarihleri arasında İdlib bölgesinde 1000 kişilik gıda kolisi, 1500 aileye ekmek, 1000 kişilik elbise, 1000 aileye patates, 1000 aileye kömür ve 1000 aileye de battaniye yardımımız oldu. Dağıtımlara bizzat iştirak ederek çadırlarda yaşayan kardeşlerimize ulaştırdık. Onlarla hasbıhal edip dertlerini dinledik. Türkiye’ye çok büyük teveccühleri olan İdlib halkının dualarını aldık. Bu yardımların yapılmasına vesile olan Elbistan halkına teşekkür ediyoruz.

Allah nasip ederse Ocak ayı ortalarında tekrar oralara gideceğiz. Bu noktada halkımızdan un, gıda kolisi ve kışlık elbise desteklerini bekliyoruz. Yapılan bu yardımlar vesilesi ile Cenabı Allah ülkemize ve milletimize zeval vermesin. Görünür görünmez tüm musibetlerden ve belalardan muhafaza eylesin.

Bağışçılarımız, yardımlarla alakalı olarak Emniyet Caddesi’ndeki temsilciliğimizi ziyaret edebilir” ifadelerini kullandı.

21 Ara 2022 - 16:51 - Güncel