Başkan Gürbüz, 2022’nin en başarılı belediye başkanları anketinde 4.sırada

ALF Araştırma’nın büyükşehirlere bağlı ilçe belediyeleri arasında yaptığı yaptığı ‘2022’nin en başarılı belediye başkanı’ anketinin sonuçları açıklandı.

 

 

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, 30 büyükşehre bağlı ilçe belediyeleri arasında en başarılı belediye başkanı sıralamasında 4.oldu.

ALF Araştırma Şirketi, 519 adet ilçeye sahip olan 30 büyükşehre bağlı ‘2022’nin en başarılı 10 büyükşehir ilçe belediye başkanları’ araştırmasının sonuçlarını açıkladı. En başarılı 10 büyükşehir ilçe belediye başkanını belirlemek için yapılan araştırmada, toplam 14 bin kişi ile görüşülerek gerçekleştirildi. Araştırma, yüz yüze anket ve çatı anket yönetimi ile yapıldı. Araştırmada; ankete katılanlardan belediye başkanlarının performansları ve hizmetlerine ilişkin değerlendirmeler yapılması istendi.

Çalışma sonucunda İzmir’in Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, yüzde 63,6 oy alarak en başarılı belediye başkanı oldu. Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise, yüzde 60,9’luk derecesi ile 4.sırada yer aldı. Başkan Gürbüz, bu sonuçlarla Beyoğlu, Nilüfer ve Alanya gibi ilçelerin belediye başkanlarını geride bıraktı.

17 Ara 2022 - 16:43 - Güncel