Bu yıl da 200 çocuğu sevindirdi, isminin açıklanmasını yine istemedi

Elbistan’da, geçen yıl bot ve mont yardımıyla 322 öğrencinin yüzünü güldüren hayırsever işadamı, bu kış da 200 çocuğu sevindirdi.

Haber albümü için resme tıklayın

 

On binlerce liralık yardımda bulunan işadamı, adını açıklanmamasıyla ilgili olarak, “İsmimin önemi yok. Dar gelirli ailelerin derdine derman olabildiysek gerisi teferruat” dedi.

Elbistan’da hayırsever bir işadamının kış günlerinin kendisini hissettirmeye başladığı bu günlerde yaptığı yardım, dar gelirli ailelerin imdadına yetişti.

Geçen yıl da aynı şekilde bir çalışmaya imza atan hayırsever işadamı, iyilik halkasına bu yıl 200 öğrenciyi dahil etti. Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibata geçen gizemli hayırsever, okullarda eğitim gören dar gelirli çocuklara kışlık mont ve bot yardımında bulunmak istediğini belirtti. Okullarda yapılan çalışma sonucunda; 200 öğrenci belirlendi. Çocukların, beden ve ayak numaraları da tek tek kayıt altına alındı.

Hayırsever işadamınca temin edilen kışlık mont ve botlar, bir okulun spor salonuna getirildi. Yaklaşık 400 parçadan oluşan mont ve botlar, hazırlanan listeye göre okul idarecilerine teslim edildi. Toplamda 7 ilk ve ortaokuldaki öğrencileri kapsayan mont ve botların dağıtımı okul idaresince yapılacak.

Çocukların sevincinin her şeyin üstünde olduğunu ifade eden hayırsever işadamı, “Böylesine güzel bir çalışmaya vesile olmak güzel bir duygu. İsmim bilinse de bilinmese de el uzattığımız çocukların kalbini ısıtabilmek yeterli. Bu davranışımla da birçok kişiye örnek olduğum kanaatindeyim. Bu yardımların Allah katında makbul sayılmasından başka amacım yok” ifadelerini kullandı.

 

12 Ara 2022 - 16:46 - Güncel