Bölge trafik ekiplerinden kış lastiği denetimi

Elbistan Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri, şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için zorunlu tutulan kış lastiği uygulamasına yönelik denetimlerde bulundu.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

 

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralık itibariyle başladı. Elbistan Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri de; hem Elbistan-Göksun hem de Elbistan-Malatya kara yolunda kış lastiği denetimlerini sürdürüyor. Elbistan’ın diğer illerle bağlantısını sağlayan bu arterlerde kontrol noktası oluşturan bölge trafik ekipleri, araçların lastiklerini ve üzerlerinde bulunması gereken işaretlerin varlığını denetledi.

 Elbistan Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekiplerinin, kentin giriş ve çıkış noktalarında yapılan denetimlerini sürdüreceği belirtildi. Ayrıca; kurallara uymayan ticari araçların trafikte seyretmelerine izin verilmeyeceği ve 1 Nisan 2023'te sona erecek kış lastiği takma zorunluluğuna uymayan araç sürücülerine 1152 lira ceza uygulanacağının altı çizildi.

12 Ara 2022 - 14:23 - Güncel