Muharrem İnce'den 6'lı masa eleştirisi

Ziyaret için geldiği Kahramanmaraş’ta açıklama yapan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 6’lı masayı eleştirdi.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Kahramanmaraş'ta ziyaretlerde bulunan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, beraberindeki partililerle Trabzon Caddesi ve Kapalı Çarşı'daki esnafı ziyaret etti. Balık Pazarı ve AVM esnafını da gezerek vatandaşlarla sohbet eden İnce, bir pastanede partililerle çay içti. İnce, ziyaretleri sırasında vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Daha sonra basın toplantısı düzenleyen İnce’nin gündem maddelerinden biri 6’lı masa oldu. İnce, “Yüzde iki alacak bir parti cumhurbaşkanı seçilebilmek için 50 artı 1 alacak, yüzde 50 artı 1 alan birisi bir karar alacakken dur bir dakika Temel Karamollaoğlu ne düşünüyor ona bir sorayım diyecek. Bu rüyaya kim inanır. Böyle bir saf cumhurbaşkanı olur mu, bu kadar saf adamdan cumhurbaşkanı olur mu? Dolayısıyla ne partili cumhurbaşkanı, ne de parti başkanlarından emir alan bir cumhurbaşkanı. Bu milletin evladı olacak. Yeterli birikimi olan, sağlığı yerinde olan, aklı başında olan, matematik bilen, toplumu kucaklayacak Edirne'den Ardahan'a gönül köprüleri kuran adaletli birini bulacağız. Bize masal anlatıyorlar” ifadelerini kullandı.

AK Parti’ye ekonomi politikası üzerinden yüklenen İnce, “Erdoğan aynı filmi tekrar etmeye başladı. Son kez aday oluyorum diyor, ama bu son kez demesi üçüncü oldu. En son söylediğinde ver yetkiyi gör etkiyi demişti. Millet bana vermedi yetkiyi ona verdi yetkiyi. Bende o zaman demiştim ki dolar 4 liraydı bakın yanlış yapıyorsunuz Erdoğan’ı seçerseniz dolar 10 lira olur demiştim. Millet bana gülmüştü. Hatta demişlerdi ki Muharrem İnce Mit tarafından sorgulansın. Doların 10 lira olacağını nerden biliyor? Ben müneccim değilim, İstihbaratçı da değilim ama yapılanlara bakınca onu görüyorum demiştim. Şimdi söylüyorum aziz milletim yanlış yaparsın. Erdoğan bir daha seçilirse dolar 50 lira olur. Çünkü akla, bilime ve ekonomiye uygun değil onun yönetimi. Ekonomi teolojik kurallarla yönetilemez. Yaptığı iş bilime, hukuka ve evrensel değerlere aykırıdır” şeklinde konuştu

 

 

.

12 Ara 2022 - 14:13 - Güncel